+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkek çocuklarda erken ergenliğin belirtileri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkek çocuklarda erken ergenliğin belirtileri nelerdir?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkek çocuklarda erken ergenliğin belirtileri nelerdir?


  Reklam  Cevap: Erkeklerde ergenliğin belirtileri hakkında

  Erkek çocuklarda erken ergenlik bulguları, ilk önce penis ve testislerde büyümeyle başlar. Dudak üstlerinde başlayan tüylenme, genital bölge ve kol altlarındaki tüylenmeyle devam eder.


  Erkek çocuklarda erken ergenlik bulguları, ilk önce penis ve testislerde büyümeyle başlar. Dudak üstlerinde başlayan tüylenme, genital bölge ve kol altlarındaki tüylenmeyle devam eder. Sesleri değişir, çatallı çıkar ve kalınlaşır. Ani boy atması sıklıkla görülen bir diğer bulgudur.
  Bulguların ortaya çıkması bu sıralamayı takip etmekle birlikte, bunların yaşandığı zaman aralığı ergenden ergene değişiklik gösterebilir. Kimi erken ergenler bu sıralamayı çok çabuk yaşayabilirler. Fakat bazı ergenlerde bu zaman aralığı daha uzun olabilir. Erken ergenlik bulgularının hızlı bir şekilde yaşanması, bir hekim desteğini gerektiren durumlara yol açabilir. Ebeveynlerin bu konuda dikkatli olmaları gerekir.

+ Yorum Gönder