+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Düzenlilik nasıl sağlanır? Düzenli olmak ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Düzenlilik nasıl sağlanır? Düzenli olmak ne demektir?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Düzenlilik nasıl sağlanır? Düzenli olmak ne demektir?


  Reklam  Cevap: Düzenli olmak için neler yapılmalıdır Bu düzeni belli kısımlara ayırabilirz,işte düzen,evde düzen,çevremizde yapılacak düzenler,

  evet bu işin tek çözümü öncelikle planlı hareket etmektir ,yapacağınız şeyi kesin karar verin.

  Gerçekçi olmaya özen gösterilmeli. Yapılacak işler için mantık çerçevesinde süre ayrılmalı. Her gün bir program yapılmalı ve bu program mutlaka uygulanmalı.

  Son dakikacı

  Bir işi yapmak için son dakikaya kadar bekleyip sonra da paniğe kapılmaktan sakınılmalı. Beşer dakikalık sürelerle çalışılmalı sonra beş dakika ara verilmeli.

  Biriktirmeye son

  Bazıları, en küçük eşyalarını bile ‘‘ bir gün lazım olur‘‘ düşüncesiyle saklamak isterler. Zamanla kutular, sandıklar, dolapların içi hiç işe yaramayan küçük parçalarla dolar. O zaman da aradıklarını bulamazlar. Biriktirme huyundan vazgeçmelisiniz. İnsanın kendisine gerekli olanları, strese girmeden kolayca bulabilmesi önemlidir. Yıllarca eline geçen her şeyi saklaması büyük sorun yaratır. Öncelikle bu biriktirme merakından vazgeçmek gerekiyor. Eski dergilerden sizin için önem taşıyan yazıları kesip kupür yapın ve dergileri elden çıkarın.

  Bahanelere hayır

  Düzenli olmamak için kendinize bahaneler yaratmayın. Önce bir plan yapın ve bu planı harfi harfine uygulayın. Bir arkadaşınızla birlikte çalışmak size güç verecektir. Yakın arkadaşların bu şekilde birbirleriyle yardımlaşmaları gerekir.

  Evinizde bir düzen kurmaya başlamadan önce dağınık dolapların fotoğrafını çekin. Her şey yerli yerine konduktan sonra tekrar aynı yerlerin fotoğraflarını çekin. Bu fotoğraflar hep elinizin altında olsun. Aradaki farkı gördüğünüz zaman düzenli olmaya hevesleneceksiniz.

  Belirli bir hedefe ulaştıktan sonra kendinizi ödüllendirmeyi sakın ihmal etmeyin. Sıcak bir duş almak, kahve ya da çay içmek gibi.

+ Yorum Gönder