+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hafızlık müessesesinin kişiye kazandırmış olduğu mucizeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hafızlık müessesesinin kişiye kazandırmış olduğu mucizeler

  Sual: “Ümmetimin en şereflileri Kur’ân’ı ezberleyenlerdir.”
  (Taberânî- El- Mu’cemül Kebîr,11/125)
  Kıymetli Hocam;
  Kur’an-ı Kerim’in ve Hafızlık müessesesinin kişiye kazandırmış olduğu ilahi destek, lütuf ve kerametleri ortaya çıkararak, çocuklarımızı hafızlığa teşvik etmek amacıyla Hafızların başından geçen gerçek hayat hikâyelerinden olağanüstü olayları vatandaşlarımızın ve özellikle de Kur’an kurslarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak için öğreticilerimizin istifade edebilecekleri bir kitapta toplamak istiyoruz.
  Sizin de bu çalışmaya yapacağınız katkılar bizi memnun edecektir. Bunun için hafız iseniz sizin ya da çevrenizde yaşayan hafızların başından geçen mucizevî olaylardan en güzel ve en ilginç kayda değer bir hikayeyi yazarak e-posta yolu ile adresine göndermenizi istirham ediyoruz.
  İlgi ve hassasiyetinize şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
  Ayrıntılı Bilgi İçin: Sinan ŞENGEZER
  Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: hafızlık müessesesinin kişiye kazandırmış olduğu mucizeler


  Reklam  Cevap: Dünya imtihan dünyası olduğundan Allah (c.c) icraatlarını sebepler yaptırıyor. Kâinatta ki bütün fiillerde, san’atlarda Allah’ın isimleri tecelli ediyor. Allah’ın her isminin kâinatta tecellisi belli sebepler tahtında cereyan ediyor.

  Allah’ın isimlerinden birisi’de “Hafiz” ismidir Bu ismin nâmütahi tecelli mertebeleri ve çeşitleri vardır. Birisi de gönderdiği kitabını muhafaza etmesidir. Allah (C.C)
  إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ
  hiç şüphe yok ki o zikri, (Kur’an’ı) Biz indirdik, onu koruyacak olan da Biz’iz.(Hıcr:9) âyetinde verdiğinde vaadini, onu hıfzına alıp muhafaza eden hafız-ı Kur’anlarla “Hafiz” ismini tecelli ettiriyor.
  Hafızlar Allah’ın Hafiz isminin en önemli en cami aynalarından bir tanesidir.
  Bir kısım engeller, mânialar, Allah’ın isimleri tecellisinde mani olamadıkları gibi Kur’an hıfzın da hiç ki engellemeyecektir. Hafızların sayısı çoğalacaktır. Komünist Rusya da bile engellenememiştir. Türkiyede’de ara-ara engellemeye çalışan dönemler olsa da başaramamışlardır. Elbette başaramayacaklardır.

  Hafızlar çoğalacaklardır İnşaAllah....


+ Yorum Gönder