+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslamda sövgü/küfür sözcüğü sayılan kelimeler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslamda sövgü/küfür sözcüğü sayılan kelimeler nelerdir?


 2. ravza seyda
  Devamlı Üye

  Cevap: İslamda sövgü/küfür sözcüğü sayılan kelimeler nelerdir?


  Reklam  Cevap: islama göre sövgü diye birşey yoktur.karşındakine hakaret etmek,onurunu kırmak,onu alçaltıcı şeyler söylemek hep küfürdür-sövmektir.
  İslam dini her türlü kötülük ve incitmeye karşıdır. Çünkü, İslam insanı insan etmeye gayret ediyor. Hakiki insaniyet mertebesine ulaştırıyor. Bu nedenle İslam, İnsanı her türlü kemalat ve güzelliğe ulaştıracak emirleri verdiği gibi, her türlü rezillikten ve çirkinlikten uzaklaştıracak fiilleri de yasaklamıştır.

  Bu külli kaidelerden hareketle diyebiliriz ki, küfür ve sövme dediğimiz karşıdaki insanları rencide ve rahatsız eden her türlü fiil günahtır ve haramdır. Çünkü müslümanları rencide etmek haramdır ve insanı günahkar eder. Hatta kafir bile masum ve hatasız olsa, onu rahatsız etmek İslam dininde yasaktır. Çünkü, Peygamberimiz ( a.s.m) “kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmıyım, düşmanıyım” (Ebu Yusuf, Harac, Matbaatu's Selefiye, 1397 h. Kahire, s.135) buyurmuştur.

+ Yorum Gönder