+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Burun kıllarını çekmek caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Burun kıllarını çekmek caiz mi?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Burun kıllarını çekmek caiz mi?


  Reklam  Cevap: Soru:

  Burun kılları aldırılıyor günümüzde. Berbere giden hepimiz yapıyoruz bunu. Genelde burun kıllarını çekmek, almak, tıraş etmek caiz midir? Dini yönden bir sakıncası var mıdır?


  Cevap:

  Burun kıllarını aldırmak tıbben uygun değildir. Tıp buna karşı çıkıyor. Tıp âlemi karşı çıkmış. Peygamber Efendimizde buna işaret etmiş. Gözdeki kirpiklerin, göze dışardan gelen mikropları koruduğunu; kulaktaki tüylerin, kulak zarlarını kulağa gidebilecek mikroplardan koruduğunu; burun kıllarının da dışarıdan gelen mikroplardan burnu, solunum yolunu ve genzi koruduğunu biliyoruz. Tıpkı boğazda bademciğin dışardan gelen mikropları engellemesi gibi. Hariçten gelen mikropları önleme görevini Yüce Allah ona vermiştir. Burun kıllarını yolmak çok sakıncalıdır. Çok zararlıdır.

  Soru:


  Sağlık yönünden mi, yoksa dini yönden mi?

  Cevap:

  Sıhhaten de zararlıdır manen de zararlıdır. Tıp buna karşı çıktığına ve uygun görmediğine göre dini yönden de sakıncalıdır. Sağlığa zararlı olan dine de uygun değildir.


 3. leventtanju
  Devamlı Üye
  Ercan Kardes Dogru Soyledin...Sadece Ben sunu eklerim:

  Eger Burun Killari Burundan Disari Cikarsa Ve Goruntu Olarak Kotu Gozukurse Ozaman Burundan Disari cikan kisimlarini az biraz kesilir...
  Az biraz...Gozukmeyek kadar...

 4. Misafir
  burundaki kılları makasla kısaltmak sünnettir. ancak yolmak caiz değildir.

+ Yorum Gönder
burun kıllarını almak caiz mi,  burun kılı koparmak günah mı,  burun killarinin koparilmasi,  Burun tüyleri koparmak günahmıdır,  burun kılı almanın hükmü ,  kulak kıllarını almak,  burun kıllarını çekmek