Konusunu Oylayın.: Camide kaza kılarken kamet getirilir mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Camide kaza kılarken kamet getirilir mi?
 1. 30.Kasım.2012, 13:58
  1
  Misafir

  Camide kaza kılarken kamet getirilir mi?


  Camide kaza kılarken kamet getirilir mi? Mumsema camide kaza namazı kılarken ezan ve kamet okunurmu çok acil cevaplarmısınız lütfen


 2. 30.Kasım.2012, 13:58
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  camide kaza namazı kılarken ezan ve kamet okunurmu çok acil cevaplarmısınız lütfen

 3. 30.Kasım.2012, 18:14
  2
  Snowdrop
  Elhamdülillah

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Eylül.2012
  Üye No: 97785
  Mesaj Sayısı: 588
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6
  Bulunduğu yer: Azerbaycan

  Cevap: Camide kaza kılarken kamet getirilir mi?
  Ezan ve kamet vakit namazlarında sünnettir. Ezan ve kamet vaktin değil, namazın sünneti olduğu için kazâ namazı kılarken de ezan ve kamet okumak sünnet kabul edilmiştir. Birden fazla kazâ namazı kılınacak ise, meclis aynı olsun farklı olsun, her bir namaz için ayrı ayrı ezan ve kamet getirilmesi daha faziletli görülmüş olmakla birlikte aynı yerde birden fazla kazâ kılınacak olduğunda bunların ilkinde bir kere ezan okunup, diğerlerinde sadece kametle yetinilmesi de mümkündür. Bir diğer görüşe göre, bir mecliste ne kadar kazâ kılınırsa kılınsın, bir ezan ve bir kamet yeterli olur.
  WEB.Kwtwphanesi
  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...irmi-acil.html


 4. 30.Kasım.2012, 18:14
  2
  Elhamdülillah  Ezan ve kamet vakit namazlarında sünnettir. Ezan ve kamet vaktin değil, namazın sünneti olduğu için kazâ namazı kılarken de ezan ve kamet okumak sünnet kabul edilmiştir. Birden fazla kazâ namazı kılınacak ise, meclis aynı olsun farklı olsun, her bir namaz için ayrı ayrı ezan ve kamet getirilmesi daha faziletli görülmüş olmakla birlikte aynı yerde birden fazla kazâ kılınacak olduğunda bunların ilkinde bir kere ezan okunup, diğerlerinde sadece kametle yetinilmesi de mümkündür. Bir diğer görüşe göre, bir mecliste ne kadar kazâ kılınırsa kılınsın, bir ezan ve bir kamet yeterli olur.
  WEB.Kwtwphanesi
  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...irmi-acil.html
+ Yorum Gönder