+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gideceği yeri bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez (Kompozisyon) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gideceği yeri bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez (Kompozisyon)


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Gideceği yeri bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez (Kompozisyon)


  Reklam  Cevap: Hedef Belirlemek
  Başarı aynı yönde sonuna kadar gitmektir. "Nereye gideceğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir." Hangi yönde nereye kadar gidiyoruz? Tam olarak ne istediğinizi bilirseniz, çevrenizdeki güçler size nasıl yardımcı olacaklarını bilirler. Zihninize ne yapmak istediğinizi söylerseniz onu yapmak için çalışır.
  "Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiç bir rüzgar fayda vermez." sözü hedefsizliğin gerçek sonucunu ortaya koyuyor. Ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz, ama çevrenizde binlerce fırsat rüzgarı uçuşmaya devam ediyor. Hedefiniz yoksa fırsatları nasıl kullanacağınızı, yelkenlerinizi ne şekilde ayarlayacağınızı bilemezsiniz.
  Kendilerini başarısızlığa mahkum edenler hedefi, zihinde dolaşıp duran hayallerle karıştırırlar. İsteklerin, dileklerin hedef olduğunu sanırlar. Sonuçta hedefsizliklerini değil de talihsizliklerini suçlarlar. Onlara, isteseler neler yapabileceklerini söyleseniz, inandıramazsınız. Büyük işler başaranların, bunu sadece hedeflerine borçlu oldukları konusunda ikna olmazlar.
  Her başarı, sahibinin bizzat kendisinin ürettiği bir şaheserdir. Başkasının ürettiği eseri satın alabilirsiniz, ancak kendi başarınızı satın alamazsınız. Uzun bir yolculuğa çıktığımızda mutlaka dikkate almamız gereken bir gerçek var: Öncesinde acı tattırmayan sonrasında zevk tattıramaz. Hamuruna alın teri damlamayan bir bina gösteremezsiniz. Ağlamamışsanız gülemeyeceksiniz. Uykularınız hiç kaçmamışsa, huzurlu uykulara kavuşamayacaksınız. Denizlerin derinlerindeki inciye ulaşmak istiyorsanız, derinliklerde dolaşmayı ve ahtapotla yüzleşmeyi göze almalısınız. Merak etmeyin, başaranlara zarar vermeyen acılar size de zarar vermeyecektir. Hedef belirleyebilmek için uykusuz kalmanız gerekiyorsa bunu göze alın.
  Hedef sahibi olduğunuzda tüm duruşunuz ona hizmet edecektir. Geçen tüm saniyelerinizde zihniniz hedef üzerinde düşünecek, konuşmalarınızı, ilginizi ve öğreniminizi hedefiniz belirleyecektir. Böylece dikilen bir ağacın beslenerek büyümesi gibi, hedeflerle dolu bir zihinde yaşatılan arzular içten içe inşa olmaya ve yeşermeye devam edecektir. Hedefsiz insan kökleri kesilmiş ağaç gibidir, yeşermez. Kökleriniz canlı mı? Her gece uyumadan önce, sulanmak isteyen büyük bir hedef kendisini size hatırlatıyor mu?
  Hedef üzerinde çalışırken dikkat etmemiz gereken belli kurallar vardır. Bu kuralları sistemli şekilde uygulayabildiğimiz ölçüde hedefimiz elimize verilecektir.
  "Hiç kimse bir şeyi elde edebileceğine inanmadığı sürece onu elde etmeye hazır değildir. Ne kadar hazır olduğunuzu ne kadar arzuladığınız belirler."
  Muhammed Bozdağ

  -----------

  eklenen yazıyı okuyup ipucu olarak kullanarak
  bir kompozisyon oluşturabilirsiniz 3. Misafir
  güzel olmuş hemde çok güzel ödevimi sayenizde yaptım

 4. Misafir
  nasıl yaptın ya bende aynı ödevi yapıcam bana yardımcı olur musunuz

 5. Misafir
  yarın sınavım var inşallah işime yarar

 6. Misafir
  Merhaba bir sorum olacak. Paragraf başlarında boşluk mu bırakmak istemedin -ki böyle bir şey yapmazsın- yoksa yer mi yoktu? Bu arada ödevimde çok yardımcı oldun. Teşekkür ederim

 7. Misafir
  gemide insanlar gibidir hedefini belirlemeyen insana kimseler yardım edemez

 8. Misafir
  bence bir az uzun ama ödevime yaradı

+ Yorum Gönder
gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez,  gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez kompozisyon,  gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez kompozisyon,  gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez ne demek,  varacağı limanı bilmeyen yelkenliye hiçbir rüzgar yardım edemez kompozisyon,  kompozisyon gideceği limanı bir gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez giriş gelişme sonucu ,  kompozisyon gideceği limanı bir gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez