+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkeklerin sıktığı parfüm kızların burnuna giderse burda bir haram işlenmiş olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkeklerin sıktığı parfüm kızların burnuna giderse burda bir haram işlenmiş olur mu?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Erkeklerin sıktığı parfüm kızların burnuna giderse burda bir haram işlenmiş ol


  Reklam  Cevap: namahrem olan karşı cinsi etkilemek dikkatini çekmek amaçlı
  kullanılan parfüm her iki cins içinde caiz görülmemiş kardeş
  konu hakkında hadisleri okuyun buyrun


  ----------------


  Ebu Musa el-Eş’ari radıyallahu anh’ın rivayet ettiğine göre Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

  “Her göz yabancı bir kadına bakarak göz zinası işlemiştir. Bir kadın da güzel kokular sürünerek erkeklerin yanından geçerse o da aynen bakan erkekler gibi zina etmiş gibidir.” (Tirmizî, Edeb, 35; Ebû Davud, Tereccül, 7)

  Erkeklerin ve kadınların nasıl koku sürünmeleri gerektiğine dair ise hadisler şöyledir:


  Ebû Hureyre radıyallahu anh’den rivayete göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:


  “Erkeklerin sürünecekleri kokunun kokusu fark edilir fakat rengi olmaz. Kadınların kokularının ise rengi olur fakat kokusu başkaları (yabancı erkekler) tarafından fark edilmez olmalıdır.” (Tirmizî, Edeb, 35)


  İmrân b. Husayn radıyallahu anh’den rivayete göre o şöyle demiştir: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bana şöyle buyurdu:

  “Erkeklere ait güzel kokuların en iyisi kokusu açık, rengi gizli olandır. Kadınların kokularının en iyisi ise rengi açık olup gözüken ve kokusu çevreye yayılmayandır.” (Tirmizî, Edeb, 35)+ Yorum Gönder