+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İyilik yapan herkese yardım eden ama Allaha inanmayan ateist cennete gidebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: İyilik yapan herkese yardım eden ama Allaha inanmayan ateist cennete gidebilir mi?

  Cevap: İyilik yapan herkese yardım eden ama Allaha inanmayan ateist cennete gidebilir mi? isimli yazı www.Mumsema.com

  Bu kadar iyi bir insansa iman etmek ona zor gelmez diye düşünüyorum,çünkü Allah isteyeni hidayete erdirir. Müslüman olup da kötü olanlara gelince,hiç bir dini sorumluluğu yerine getirmeyen kufur zina içki içen eden yapan... Birisi de ne kadar imanlıysa artık Allah bilir! Öyle kolay değil yani!

 2. Misafir

  Cevap: İyilik yapan herkese yardım eden ama Allaha inanmayan ateist cennete gidebilir mi?


  Reklam  Adam tabiki de gerilir.NE olacagi belli olmayan kurban gibi kendisi .sonsuz cehennem.ve azap.sen kendinde misin?

 3. Misafir
  Allah ın selamı üzerinize olsun. Kimin iyi kimin kötü olduğunu Allah bilir biz sadece tahmin edebiliriz.
  "Doğrusu sen sevdiğine hidâyet veremezsin ve lâkin Allah, kimi dilerse hidayet verir ve hidayete erecekleri o, daha iyi bilir".(Kasas56)
  Ateistlerin kalplerindekini bilemiyoruz.O yüzden iyi insan diyemeyiz.
  Hz. Hatice'nin (r.anha) amcası olan Hakim bin Hizam yüz yirmi senelik ömrünün altmış senesini cahiliyede, altmış senesini de İslâm üzere yaşadı. Sahih-i Müslim'de Hakim bin Hazam'dan rivayet edilen bir hadiste Hakim, Rasulullah'a şunu sormuştur:
  "Ey Allah'ın Rasulü! Benim cahiliyede yapmış olduğum sadaka, köle azad etme ve sıla-ı rahimler için bir sevap var mıdır?" Bunun üzerine Allah Rasulü (sav):

  "- (Cahiliyede) yapmış olduğun hayırlar üzere müslüman oldun" buyurur.(Kurtubi)

  Unutulmaması gereken ruhumuzu teslim ederken ne üzerine teslim ettiğimizdir. Nereden biliyoruz ki ateist olup iyilik yapan insanların ileride müslüman olmayacağını ve müslüman dediğimiz her türlü kötü amelleri işleyenlerin iman üzere öleceğini Allah iman üzere ölmeyi nasip etsin.

 4. Misafir
  şimdi adam ömrü hayatında senelerce namaz kılacak ahiretini kurtarmak için ama HZ ALLAH AZZE VE CELLE o çok namaz kılan adamla inanmış ama hiç namaz kılmamış iyi adam a aynı muamelede bulunacak değilmi yanlış anlayan sensin

  Tüm insanlar ceza ve mükafatları yönünden, Allah katında farklı farklı derecelere sahiptirler. Çünkü Allah yaptıkları herşeyi görmektedir.
  Âl-i İmrân Suresi 163. Ayet

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
ateistler cennete girecek mi,  ateistler cennete girebilir mi ,  ateistler cennete gider mi,  iyilik yapan ateist,  iman etmeyenlerin yaptığı iyilikler,  inanmayanlar cennete girecek mi,  islamiyete inanmayan ama iyi.olan insanlar neden cehenneme giriyor