+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Salavattaki sayıların yani sayı ile salavat çekilmesinin kaynağı nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Salavattaki sayıların yani sayı ile salavat çekilmesinin kaynağı nedir ?

  Sual: "Her kimse günde on kere ve Cuma gününde yüz kere bu sekilde salavat verirse insallah kiyamet gününde Efendimiz (sas) elinden tutar"

  100 x

  1.merhaba ben merakli biri olarak bunu hep merak etmekteyim? mesela 10-50 degil de neden 100kere okursaniz yada 3keere okursaniz sayilarinin nerden bilipde yaziyorsunuz bu sayilar kuranda yok yani bukadar okursan bukadar günahin af olur günde ayda yada cumalari sayilarari nerden biliyorsunuz bunu merak ediyorum BUNU BILIP BENDE CEVREMDEKI INSANLARA BU SYILAR SU SEBEPTEN VAR DEMEK ISTIYORUM SIZDEN BILGI ALIP ETRAFIMA bilgi vermeyi istiyorum ve bu merakimida gidermek istiyorum ... ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Salavattaki sayıların yani sayı ile salavat çekilmesinin kaynağı nedir ?


  Reklam  Cevap: Salavat getirirken herhangi bir sayı ile getirmenin dini kaynağı yoktur. Bize ulaşan tek sünnet namazlardan sonra 33 er defa çekilen tespihattır. Salavat hakkında hadisler için linke göz atabilirsiniz.

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...-hadisler.html

 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  4-Enes b Malik’ten: “Bana bir defa salavat getiren kimseye, Allah on defa salat ederOnun on tane günahını siler ve onun derecesini on kat artırır”
  1 Tane okumanın bile yüzlerce sevabı var. Sen elinden geldikçe oku bolca sayısını boşver.

+ Yorum Gönder