+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sabah namazına kaldırabilmek adına neler yapabiliriz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah namazına kaldırabilmek adına neler yapabiliriz ?

  Sual: insanlar neden sabah namazına uyanmakta zorlanıyorlar sabaah namazına kaldırabilmek adına neler yapa biliriz neden hep zor geliyor namaz kılmak.. ? 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: Sabah namazına kaldırabilmek adına neler yapabiliriz ?


  Reklam  Cevap: Çünki şeytan "Namaz kılma.Kılıp napıcaksın? uyu diye insana fısıldıyor.nefsine düşük bir kimse şeytana aldanarak uyur kalır.lakin nefsine,şeytana aldamayanlar tenbelliği bırakıp namaza başlarlar.Sadece sabah namazında deyil tum namazlarda da insan şeytana uyup namazını kazaya bırakmamalıdır.namazlarını vakti vaktine kılmalıdır ki,bu onun imanını küvvetlendirsin,Allahdan korkarak hiç bir kotu iş tutmasın hem de namaz kılmak ve kotuluklerden uzak olmak ahiretimiz için iyidir.

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  en azından sabah namazı vakti ile uyumaya başlayacağınız vakit arasında uykuyu kandıracak kadar(bu deyim doğru mu oldu biliyorum anladınız inşallah ) uyumak lazım. kimisi için 2-3 saat, kimisi için 6-7 saat bile olabilir belki. namaz vaktine mutlaka alarm kurun, evinizde eşinize çocuklarınıza veya anne babanıza da "beni sabah namaza kaldır" diyebilirsiniz.

 4. nurya
  Devamlı Üye
  Kararlı ol kendini şartlandır ve 3 defa kevser süresini oku namaza kalk ameller niyetlere göredir kafaya koyarsan yaparsın ben yıllardır sabah namazlarına kalkıyorum cahillik zamanlarım da uykum bölünüyor diye uykumu almaya bakardım ama sonra vicdanınım sesini dinledim sabah namazımı kaza olarak kılmak beni RABBİMİN karşısında utandırdı ve bende o günden sonra sabah namazlarımı hep vaktinde kılıyorum maşaALLAH

 5. Eşrefoğlu
  Emekli
  Erken yatmak lazım..Ezanla birlikte uyanılıyor, saat gibi..

  Ama geç yatıldığı zaman, kurulmuş saati bile kapatıp tekrar yatıyor insan..

 6. DinimiSevdim
  Devamlı Üye
  Şeytan uyurken 3 düğüm atar bunları kırmak için;
  1) kalkarken ALLAHı anman. 1. düğüm çözülür canlanırsın.
  2) Abdest alma. Şeytanı yakasın 2. düğüm çözünür.
  3) namaz kılma. şeytanı zincirlersin kendi zincirin kopar şeytana bağlanır.


+ Yorum Gönder