+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allah'a sığınırım ne demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allah'a sığınırım ne demek


 2. Candle
  Devamlı Üye

  Cevap: kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allah'a sığınırım ne demek


  Reklam  Cevap: Eüzü billahi minesseytanirracim demektir.

  Kovulan şeytanın şerrinden Allaha sığınırım.
  İstiaze dediğimiz "EUZU", sığınmak demektir. İstiaze, sığınmak, kendisinden korkulan, kendisine karşı güç yetirilemeyen bir şeyden daha güçlü bir şeye dayanmak, yardım istemek ve onun himayesi altına girmek demektir.


 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Bu istiazedir.
  Kuran okumaya başlamadan okumak sünnettir

 4. Misafir
  İstiaze, taşlanan şeytanın şerrinden Allaha sığınırım anlamına gelir.

 5. mum
  Administrator
  İstiâzenin (Eûzu'nun) Tefsiri - Geniş Açıklaması

  (Euzu billahi mineşşeytanirraciym)

  İnatçı ve kibirli olan şeytanın din ve dünya işleriyle ilgili hususlarda bana zarar vermesinden veya yapmakla emrolunduğum şeylerden beni alıkoymasından Allah'a sığınır ve O'nun yardımıyle korunurum. Şeytanın arkadan çekiştirmesi, yüze karşı alay etmesi ve vesvese vermesinden de yine her şeyi yaratan, işiten ve bilen Allah'a sığınırım. Çünkü onun insanlara zarar vermesini âlemlerin Rabbi olan Allah'tan başkası önleyemez. Hadiste rivayet edildiğine göre Peygamber Efendimiz (s.a.v.), gece namaz kılmaya kalktığında tekbir ile namazına başlar, sonra şöyle derdi: "Kovulmuş Şeytan'dan, O'nun arkadan çekiştirmesinden ve vesvesesinden herşeyi işiten ve bilen Allah'a sığınırım.
  DİYANET


+ Yorum Gönder
kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allaha sığınırım ne demek,  kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allaha sığınırım,  kovulmus seytanin serrinden allaha siginirim cumlesini aciklayin,  Kovulmuş şeytanın şerrinden allaha sığınırım ne demek,  kovulmuş şeytanın kötülüklerinden allah a sığınırım ne demek