+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'a teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'a teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Allah'a teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz


  Reklam  Cevap: Allah’a olan teşekkürümüzü “Elhamdülillah”, “hamt olsun”, “Allah’a şükür”, “Çok şükür” veya “Allah’a çok şükür” gibi sözlerle belirtiriz. Örneğin Yemek yerken veya su içerken Bismillah diyerek Allah’ın adını anar, yemekten veya su içtikten sonra “Allah’ım çok şükür” diyerek, Allah’a şükrederiz. Bir işi başardıktan sonra “Allah’a şükürler olsun, bu işten de alnımızın akıyla çıktık” diyerek şükrümüzü ifade ederiz. Yolculuk bittikten sonra “Allah’a şükür kazasız, belasız geldik”, hastalıktan kurtulduktan sonra “çok şükür Allah’a iyileştim” diyerek şükrümüzü belirtiriz. Bir kimse bize “Nasılsınız? Diye sorduğunda “Çok şükür, Allah’a şükür veya Allah’a hamdolsun iyiyim” diyerek Allah’ı över, durumumuzdan memnuniyetimizi belirtiriz. Ayrıca Elimizdeki nimetleri ve yeteneklerimizi Allah’ın hoşlanacağı şekilde kullanmak ta bir çeşit şükürdür. Örneğin Allah’ın verdiği nimetleri onun kullarıyla paylaşmak ve yardımlaşmak da Allah’a şükretmektir.
  anlatım Osman Ay

 3. Misafir
  Günlük hayatımızda bir çok kez farklı ifadelerle Allah’a teşekkür ederiz. En çok kullanılan teşekkür ifadeleri Elhamdulillah, Hamdolsun, Allah’a şükür ve çok şükür ifadeleridir.

 4. Misafir
  oğlum sağ salim döndü

+ Yorum Gönder
allaha teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz,  allah teşekkürlerimizi hangi ifadelerle dile getiririz,  allah a teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz,  allah'a teşekkürümüzü hangi ifadelerle dile getiririz,  allaha teşekkürlerimizi hangi ifadelerle dile getiririz,  allaha teşekkürümüzü hangi ifadelerle belirtiriz,  allah şükür ifadeleri nelerdir