+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Karşı cinsle arkadaşlık ( normal arkadaş olarak konuşmak ) günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Karşı cinsle arkadaşlık ( normal arkadaş olarak konuşmak ) günah mıdır?

  Sual: Okulda birkaç arkadaşım kızlarla konuşmak haram diyor. Bende bunu araştırmaya karar verdim. sırada arkamda oturan kızla konuşuyorum bu günahmı. Hiçbir kötü niyet yok sadece normal arkadaş olarak. Göz zinası felan da yok bu günah mıdır?? ? 2. Misafir

  oyle sacmalikmi olur arkadas ya haram olsa gunah olsa kurban oldgum yaradan birliktey


  Reklam  Cevap:
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Okulda birkaç arkadaşım kızlarla konuşmak haram diyor. Bende bunu araştırmaya karar verdim. sırada arkamda oturan kızla konuşuyorum bu günahmı. Hiçbir kötü niyet yok sadece normal arkadaş olarak. Göz zinası felan da yok bu günah mıdır??
  oyle sacmalikmi olur onu diyenle arkadasligi kes gunah olsa kurban oldugum oyle yaratmazdi onu diyenin beynini kusa tak ucamaz !

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Bir Müslümanın başka Müslüman kardeşleriyle ister karşılıklı isterse sanal ortamda olsun konuşup dertleşmesi güzel bir şeydir. Ancak bu aynı cins olanlar içindir. Bir erkeğin bir kadınla konuşması ise bazı yönlerden dikkat etmeyi gerektirir.

  Örneğin aşk, sevgi, gıybet, yalan ve şehevi hisleri uyandıran şeylerden olursa bu kesinlikle doğru değildir. Bu konuda kişinin evli veya bekar olması fark etmez. Evli birinin günahı ise daha fazla olur.

  Fakat dini konularda Allah’ı, ölümü, ahireti ve dini duygu ve düşünceleri hatırlatan konuşmalar olursa elbette bunlar yasak olmadığı gibi sevabı da vardır. Ölçünüz bu olmalıdır. Bu ölçülerle hareket ettiğiniz zaman günaha girmeyeceğinizi ve kendinizi koruyacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca yaptığınız işi bir de vicdanınıza sormanızı tavsiye ederiz. Vicdanınız rahat değilse o işten vazgeçiniz.

  İleride evlenecek iki çiftin, sadece yanlarında akrabalarından birer kişi bulunmak şartıyla bir yerde oturup yalnız konuşmaları caizdir, hatta sünnettir. Fakat flört tarzı ilişkilerde kadın ve erkeğin yanlarında akrabaları bulunsa bile konuşmaları caiz değildir. Dinimiz zinayı yasakladığı ve haram saydığı gibi zinaya götüren yolları da tıkamış ve haram saymıştır.

  Sorularla İslamiyet


 4. @hmet
  Üye
  karşı cinsle konuşmak günah ama bunu dinleyen Müslüman sayısı belki %10 bile değildir..

  Ümmetin sapmasının sebeplerindendir.

+ Yorum Gönder
erkeklerle arkadaş olmak günah mı,  karşı cinsle konuşmak günah mı,  bir erkekle konusmak gunahmi,  erkeklerle konusmak gunahmi,  erkekle konusmak gunahmi,  bir erkekle mesajlaşmak günah mı,  kizla erkegin arkadas olmasi gunahmi