+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah ın her şeye gücünün yettiğine inanan insan hangi tutum ve davranışlara yönelir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah ın her şeye gücünün yettiğine inanan insan hangi tutum ve davranışlara yönelir?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah ın her şeye gücünün yettiğine inanan insan hangi tutum ve davranışlara y


  Reklam  Cevap: Allah'ın her şeye gücü yettiğini nasıl anlarız?

  Allah'ın bütün yıldızları, ayı, güneşi, dünyayı ve dünya üzerindeki canlı ve cansız varlıkları yaratması onun sonsuz bir güce sahip olduğunu gösterir. Düzenli bir şekilde doğup batan güneş, mevsimlerin birbiri ardınca gelmesi, tabiatın her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünmesi Allah'ın sonsuz güç sahibi olduğunun göstergesidir.


  Allah'ın her şeye gücü yetmesinin bizim için önemi nedir?

  Şüphesiz insanın hayatında birçok ihtiyaçları, gerçekleşmesini istediği arzuları vardır. Allah´ın yarattığı varlıklar içinde en mükemmeli insandır. Buna rağmen insan bilgisi ve gücü sınırlı bir varlıktır. Her istediğini yapabilme gücüne sahip değildir. Bu nedenle bizim tek başımıza bütün ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı karşılamamıza imkân yoktur. İsteklerimize ulaşmak için zorluk ve engellerle karşılaşabiliriz. Bunları ortadan kaldırmak için gücümüz yetmez, çaresizlikler içinde kıvranırız. Bu durumlarda sorumluluklarımızı yerine getirdikten sonra istek, beklenti ve sıkıntılarımız için sonsuz güç sahibi Allah'a dua etmeliyiz. Dua ederken araya başka varlıkları aracı kılmak dinimiz açısından doğru değildir. Çünkü Allah bize bizden daha yakındır. Anlatım Osman Ay)

+ Yorum Gönder