+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Köpekler ölünce nereye gider Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Köpekler ölünce nereye gider


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Köpekler ölünce nereye gider


  Reklam  Cevap: Hayvanlar, ruh sahibidirler. İştihalı bir nefisleri ve cüz’î bir ihtiyarları vardır. Fakat akılları ve şuurları yoktur. Şehvet, gazab gibi duyguları ise sınırlıdır. Cenâb-ı Hak, yaratılıştan onların bu duygularına bir sınır koymuştur. Hayvanlardan her bir nev’in belli bazı vazifeleri ve hizmetleri vardır. Cenâb-ı Hakk’ın tayin ettiği bu vazifeleri, onlar tam bir şevk ve itaat içinde yerine getirirler.

  Fıtratları, kendilerini yaratan ve rızıklarını veren Rablerini bilir ve tanır. Kur’ân-ı Kerîm’in sarih beyanına göre, -zerrelerden güneşlere kadar- canlı-cansız bütün varlıklar, her an Cenâb-ı Hakk’a “birer mahsus tesbih, birer ibadet ve birer has secde etmektedirler” (Bk:el-Hadid, 1; el-Haşr, 1, 24; en-nur, 41; el-İsra, 44; es-Saff, 1; el-Cuma, 1.)

  Âhirette hayvanların ruhları bakî kalacak, cesetleri ise toprak olacaktır. Yalnız her bir nev’in bir tek cesedi, kendi nev’ini temsilen cennette bulacaktır. Bazı rivayetlerden anlaşıldığına göre, Süleyman (A.S.)’ın Hüdhüd Kuşu ve Karıncası, Salih (A.S)’ın Devesi, Ashâb-ı Kehf’in köpeği gibi bir kısım hususî ve meşhur fertler de hem ruhları, hem de cesetleriyle baki kalacaklardır. (Bediüzzaman, Lem’alar, 350)

  Sorularla islamiyet


 3. Misafir
  ev köpeyim öldü onu çok seviyordum o öldü cenete gittimi ve acı çekiyormu

 4. arifselim
  Yönetici
  Hayvanlar öldükten sonra asla acı çekmezler üzülmezler. Boşuna kendini üzme. Çok geçmiş olsun.

 5. Misafir
  köpegim öldü bana söylemediler benle dogmustu icim yanıyor

+ Yorum Gönder
köpekler ölünce nereye gider,  hayvanlar ölünce nereye gider