+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranı kerimin bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranı kerimin bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur


 2. mustafaocak61
  Kabristana Üye

  Cevap: Kuranı kerimin bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur


  Reklam  Cevap: RAHMAN ve RAHİM Olan ALLAH'ın Adıyla

  "Hâ, Mîm. Bu kitabın vahyolunup bölüm bölüm indirilmesi, azîz ve alîm (üstün kudret sahibi, her şeyi en mükemmel tarzda bilen) Allah tarafındandır."
  (Mü'min Suresi, 1-2. Ayetler)

  "İnkâr edenler ise: "Kur'ân, ona bir defada topluca indirilmeli değil miydi?" dedi(ler). Onunla senin kalbini kuvvetlendirmek için böyle (azar azar indirmişiz)dir ve onu (sana) ağır ağır okuduk."
  (Furkan Suresi, 32. Ayet)

  “Hem onu bir Kur'ân olarak (ayet ayet) kısımlara ayırdık ki, insanlara onu (iyice anlayabilmeleri için) dura dura okuyasın! Çünkü onu (hadiselere göre, size bir ders olmak üzere) azar azar indirdik.”
  (İsra Suresi, 106.Ayet)

  Ayetler varken benim telaffuzumun değeri sıfırdır. İnsanların davranışlarını, alışkanlıklarını değiştirmek zor olduğu için Kur'an-ı Kerim kısım kısım inmiştir. Bundan başka bilemediğimiz hikmetler vs. En iyisini ALLAH bilir.


+ Yorum Gönder
kuranın bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur,  kuranın ayet ve sureler halinde indirilmesinin yararları,  kuranın bölüm bölüm indirilmesinin faydaları,  kuranin bolum bolum indirilmesinin ne gibi faydalari olmustur,  kuranin bölüm bölüm bölüm indirilmesinin ne gibi faydaları olmuştur