+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tesbih çektikten sonra okunan dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tesbih çektikten sonra okunan dua


 2. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret

  Cevap: tesbih çektikten sonra okunan dua


  Reklam  Cevap: Yalnız kılmış olan veya imamla kılan kimse, selamın akabinde,(Allahümme entesselamü ve minkes-selamü tebarekte ya zel-celali vel-ikram) der.

  Bundan sonra, 3 kere (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüv elhayyelkayyume ve etübü ileyh) der. Buna istiğfar duası denir.

  Sonra Âyet-el-kürsi okunur, 33 kere (Sübhanallah), 33 kere(Elhamdülillah) ve 33 kere (Allahü ekber) denir. Bir kere (La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehül-mülkü ve lehül-hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir) denir. Bunların arasına başka dualar karıştırmak bid’at olur.

  Sonra eller kaldırılıp dua edilir. Duadan sonra âmin denir ve eller yüze sürülür. Hadis-i şerifte, (Beş vakit farz namazdan sonra yapılan dua kabul olur) buyuruldu. Ama dua, uyanık kalb ile ve sessiz yapılmalı. Duayı yalnız namazlardan sonra veya belli zamanlarda yapmak ve belli şeyleri ezberleyip, şiir okur gibi şuursuzca dua etmek mekruhtur.


 3. Misafir
  Tesbihten sonra okunacak dualar

+ Yorum Gönder
tesbihten sonra okunan dua,  tesbih cektikten sonra okunacak dua,  tesbihten sonra okunacak dua,  tesbih çektikten sonra okunan dua,  tesbihten sonra okunan dualar,  namazda tesbihden sonra okunan dua,  tesbihten sonra okunacak dualar