+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tövbe ettiğimiz günahı tekrarlarsak bu durumda ne yapmamız gerekir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir

  Yorum: Tövbe ettiğimiz günahı tekrarlarsak bu durumda ne yapmamız gerekir ?

  Yorum: Tövbe ettiğimiz günahı tekrarlarsak bu durumda ne yapmamız gerekir ? isimli yazı www.Mumsema.com

  Allah tek yaratildi dedim sonra hemen ayet aklima geldi Allah vardi diye duzelltim sirke dusmusmuyumdur

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Tövbe ettiğimiz günahı tekrarlarsak bu durumda ne yapmamız gerekir ?


  Reklam  Bu kelimeyi dilin sürçtüğü için demişsen bir günahı yoktur hemen tövbe istiğfar edersin. Bilerek Allah yaratıldı demek küfre götürür Allah korusun.

 3. 15
  Misafir
  Çokça aynı günahı bile bile tekrarlamak tan nsl kurtuluruz,her seferinde darmadağın olduğumuz ,üzüldüğümüz halde günah işlemekten nsl kurtuluruz?

 4. 16
  Misafir
  Selam aleyküm, zor durumdayim.
  Kocamla 21 seneden beri evliyim.
  Onu hic sevmiyorum. Oda senelerce
  Beni birgün olur seni terk edeceyim
  diyordu. Artik ayrilmak istiyorum ve avukata gitdim 5 ay önce. Ondan sonra beni asla birakmayacagini söylüyor. Esimle 4 seneden beri ayri odalarda yatiyoruz. Ve yaklasik 1 seneden beri ilisgiye girmiyoruz.kendisinin bazi hastaliklarindan dolayi rahat olmasi icin( horlama, bagrsak hastaligi var gece bir kac defa tuvalete cikiyor) hem o rahat hareket ediyor hem bende, rahat uyumam icin)5 cocugum var onlara iyi bakmak zorundayim. Simdi bana diyorki sen lanetli kadinsin cehennemlik sin,görevini yerine getirmiyorsun diyor.Ama ben avukata gitmisim ayrilmak istiyorum onu hic sevmiyorum. Nefret ediyorum. Cocuklarim var onlarlada pek ilgisi yok. Kizlar babalarini sevmiyorlar. Almanyada yasiyorum. Ben sevmedigim ve ayrilmak istediyim insana islami yönden ilisgiye girmek zorunda miyim. Bana dokunmasini istemiyorum. Senelerce sevmediyim halde ona o görevi yaptim ama artik dayanamiyorum.

 5. 17
  imam
  Üye
  sevmedigim ve ayrilmak istediyim insana islami yönden ilisgiye girmek zorunda miyim. Bana dokunmasini istemiyorum
  Karısı olduğun müddetçe ona itaat etmen gerekir. Sevmiyorum deyip ayrılmak da olmaz önemli bir bahane olmalı ki günaha girmeyesiniz

 6. 18
  Misafir
  Tövbe ettiğimiz günahı tekrarlarsak bu durumda ne yapılmalı

 7. 19
  Misafir
  Selam bunu bidaha yaparsam kafir olayım diye yemin ederim dedim.bu yemin nasıl bozar bozarak gerçekten kafir olurmu yum Kefaret olurmu

 8. 20
  arifselim
  Yönetici
  - Tövbe, tutmak içindir. Elinden geldiği kadar mutlaka tövbeni koruman gerekir. Ama olur da bozarsan ve bu defalarca olsa bile yinede tövbeyi bir daha yapmalısın.


  - Selamun aleykum. Şunu yaparsam kafir olayım demek çok tehlikeli bir sözdür. Bu söz asla caiz değildir ve bu cahillerin bir sözüdür. Hanefi mezhebine göre; bu tür sözler, yemin ötesinde insana vebal getirir. Bununla beraber bu bir yemin olarak da değerlendirilmiştir. Ayrıca tövbe istiğfar etmesi gerekir

 9. 21
  Hakannn
  Üye
  Allah hayırlı ve uzun bir ömür yaşamanı, son nefesinde imanınla ölmeni nasip etsin. Amin.

 10. 22
  Misafir
  Selamun aleyküm hocam ben 17 yaşındayım ve babamın cebinden çok para aldım abimden akrabalarındanda çok kötüyüm bana yardımcı olun allah razı olsun.

 11. 23
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu huy yanlıştır. Madem bunun farkına varmışsın bu çok güzel bir durumdur. Bundan sonra babandan izinsiz parasını alma. Uygun bir zamanda da eskiden yaptığını söyler ve özür dilersin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

tövbe ettiğin şeyi tekrar yapmak

tövbe bozunca ne yapmalı

tövbe bozunca ne yapmak gerekir

tövbe bozmanın günahı

tövbe ettiğin bir şeyi tekrar yapmak

tövbeyi bozunca ne yapmak gerekir

kaç kere tövbe edilir