+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Annemle tartışmamıza çözüm bulmakta bana yardım eder misin? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Annemle tartışmamıza çözüm bulmakta bana yardım eder misin?

  Sual: Ben 15 yaşındayım ve bir kız olmama rağmen annemle anlaşamıyoruz. Zaten hep tartışırdık ama şu son 4-5 gündür çok feci haldeyiz. En anlamsız şeylerden kavga çıkartabiliyor yada yapmadığım birşey için bile beni suçlayabiliyor. ne kadar cevap vermiyeyim susayım desemde bir yere kadar dayanabiliyorum susamıyorum cevap veriyorum. Sesimizi bütün apartman dinliyor ve her gün kavga ediyoruz ben anneme bağıran saygısız birisi olmak istemiyorum ama beni bunun için zorluyorlar. beni hiç bir konuda desteklemiyor doktor olacağıma bile inanmıyor sen doktor olmazsın diyerek bütün öz güvenimi kırıyor ama ben herşeye rağmen doktor olabilirim kendime inanıyorum.. Üstelik babamda burada değil yurtdışında. Ne annemden sevgi görebiliyorum ne babamdan. Evde kötü birşey olduğunda akla gelen ilk kişi benimdir ve dinlemeden azarı işiten yine benimdir sonra dayanamayıp cevap verdiğimde terbiyesiz saygısız olan yine benimdir. Annemle tartışmaktan çok sıkıldım piskolojim bozuldu diyebilirim. Ben annemle eskisi gibi mutlu olmak ve herkes tarafından imrenilen bir anne kız olmak istiyorum. Lütfen bana yardım eder misiniz? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Annemle tartışmamıza çözüm bulmakta bana yardım eder misin?


  Reklam  Cevap: Kardeş,
  Öncelikle Allah yardımcın olsun.
  Ergenlik döneminin ilk yıllarında insan gergin olur.
  Bir psikoloğa gidersen faydası olur.
  Allaha emanet olun.

 3. sametcftc1
  لا إله إلا الله
  O bendede var kardeş bende 15 yaşındayım annemle çok tartışıyorum. Allah affetsin. Tövbe ettim kaç kere ama kendime hakim olamıyorum Allah'ım şu ergenlikte istek dışı yaptığımız günahlarımızı sorumlu tutmasın İNŞALLAH.

 4. @mir
  âb ü kil
  misafir kardeş
  anneniz 40 yaşına yaklaştı ise
  o yaşlarda sık rastlanan 40 yaş bunalımı
  ya da menopoz felan yaşıyor olabilir

  buna bir de babanızın yurtdışında olması eklenince
  tüm stresini size boaşltıyordur

  bunu ona sakın siz söylemeyin
  korkudan ödü kopuyordur
  bir de sizden duyarsa sizi asla affetmez
  sadece alışmasını ve geçmesini bekleyin

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Durumunuzu anlıyorum ancak 15 yaşında bir kız çocuğu annesi ile bağırarak tartışıyorsa burada ciddi bir sorun var demektir. Bütün suçu anne babaya atmak doğru olmaz. Annenizin sizi anlamasını istiyorsunuz. Ancak siz annenizi yeteri kadar anladığınıza inanıyor musunuz? Anne olduğunuzda annenizi daha iyi anlayacağınızdan eminim. Rabbim yardımcınız olsun.

 6. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Ben de 15 yaşında olduğumdan aynı dertten muzdaribim. Anneler bazen hakikaten empati kuramıyor ya da deveyi pire yapıyorlar. Yok bu kıyafet böyle mi katlanırmış, bu oda böyle mi toplanırmış.. Bazen seni alan iki güne geri getirir bile der :D Bir de sustukça "bak hatasını biliyor da sesini çıkaramıyor" deyip çok ileri gidiyorlar susmuyorlar. Ben de öyle olunca bir laf ediyorum dayanamayıp sonra hem günaha girdim diye üzülüyorum hem annemi kırdığıma yanıyorum.Halbuki üzerime gelmese fazla ileri gitmese annemdir tabi ki beni uyaracak ama odamı (ki benim elim buna yatkın dediği gibi yapınca aradigimi bulamıyorum) nasıl istediği gibi toplamadığım için de bir araba laf etmesi zoruma gidiyor. Herkesin çocukları ne saygısızlıklar ne ahlaksızlıklar yapıyor bence annem bunlara bakıp kıymetimi bilmeli. Mesela Samet kardeşe bile annesi kızıyormuş, forumdaki tavrına baktığımda hiçbir yaşıtımda görmediğim bir edep ve olgunluk görüyorum bu çocuğa kızılır mı hiç? Ah anneler ah.. İyiliğimizi isterken bir de bizim de artık bağımsız bir birey olduğumuzu kabullenebilseler..

 7. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  İki üç bağırma ile hatta ne iki üçü bırak her saniye seni dövsün annene karşı gelmemen gerekir. İstemediği şeyleri yapma. Hiçbir anne çocuğunu üzmek istemez.

+ Yorum Gönder