+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Diyanet İle mi yoksa Şirketle mi Hacca gidelim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Diyanet İle mi yoksa Şirketle mi Hacca gidelim?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Diyanet İle mi yoksa Şirketle mi Hacca gidelim?


  Reklam  Cevap: bu tercihi en son gidecek olan karar verir , eğer gözetim altında kalmak istemiyorum diyorsanız şirket, yok ben gurup halinde gitmek istiyorum diyorsanız diyaneti tercih edin.

 3. Misafir
  2015 Yılında Kütahya'dan Diyanetle gidenler biraz zorluklar yaşamış. Oteller çok iyi çıkmamış. Yemekler çok kötüymüş, ekmekleri bile bayat ve yiyilecek durumunda değilmiş. Yemek dağıtımı da çok kötüymüş. İşin en kötü yanı hacılar ortada kalmışlar. Din görevlileri namazlarda kaybolmuş . Namaz kıldıracak adam bulamamışlar. Hastalananlara "hastalanacak vakti buldunuz " gibi ifadeler kullanılmış. Hastaneye götürecek araç bulunmuyormuş. Rehberlik hizmeti de çok kötüymüş. Hac kafilesinin büyük bölümü arafatta kaybolmuş. Saatlerce yürüyerek yorgun ve bitap halde otele kendi çabalarıyla gelmişler. Bunu anlatan çok sevdiğim hacı amca bunları anlatırken gözlerinden yaş geliyordu… . Üstelik Diyanet 200 dolar daha fazla ücret almasına rağmen her konuda çok sıkıntı çekmişler.
  Bizim Anne ve babamız da özel bir şirketle gitti. Giderken bazı endişeleri vardı. Hacdan geldikten sonra Hacı amcamızın konuşmalarından yaşadığı sıkıntıları duyunca tabiri caizse şok olduk.
  Yaşananları duyunca Şirketle giden babamız ve annemizde ufak tefek sıkıntılar haricinde, yok denilebilecek manada iyi bir ortamda haclarını yapabilmiş olduğunu anladık. Şükür ettik.
  Bu yaşananlar tamamen gerçektir.
  Buradan yetkililere seslenerek cümlemi tamamlamak istiyorum. Buraya yazıyı yazmadaki amaç Diyaneti kötülemek değildir. Yaşanan durumun farkına varılması ve tekrar etmemesini sağlamalı yada Bu işi yapabilecek organizasyonlara hacı adaylarını kontenjan sınırını kaldırarak yönlendirilsin…
  Lütfen yıllarca kura bekleyip ömürlerinde 1 defa hacca gitme fırsatı elde edebilmiş insanlarımıza eziyet etmeyelim.

 4. Misafir
  Cok detaylı bir şirket tarafından yazildığı çok belli

+ Yorum Gönder
hacca hangi şirketle gitmeli