+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şuanda herkez deccal ne zaman incek diye bekliyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şuanda herkez deccal ne zaman incek diye bekliyor

  Sual: Şuanda herkez deccal ne zaman incek diye bekliyor kesinlikle ama şunu bilmeliyizki deccal inmiş durumda kimse görmüşmüdür diye sorarsanız kesinlikle görmüştür gözü kör ola bilir ama kimse demiyor 2 gözü geceleri beyaz şekilde yanıyor diye nerelerde mi görünür eski tarihi evlerde kimsenin gece giremiyecegi yerlrde etrafı gözler ve gelişi o bölgelere büyük bi dumanla dumanın arkasından gözüken bir şekille boyu ne kadardır diye sorarsanız standart bi insan boyu ile orantılı olsa gerek eee kötülük nie mi yaymıo diosunuz orta doguda olanlar ne ve ailenizle ufacık olaylardan dolayı çartışma çıkarmanız nedir peki bundan 10 sene öncede öle tartışıyormuydunuz ailenizle ? 2. Mucahid
  Devamlı Üye

  Cevap: Şuanda herkez deccal ne zaman incek diye bekliyor


  Reklam  Cevap: DECCÂL:
  Kıyâmetin büyük alâmetlerinden biri. Kıyâmete yakın çıkacağı bildirilen ve Îsâ aleyhisselâm ile hazret-i Mehdî tarafından öldürülecek olan zâlim.
  Geçmiş peygamberler, şaşı, kör, yalancı olan Deccâl'in büyük fitne ve belâ olduğunu haber verip, ümmetlerini, onun şerrinden, zarârından korkuttular. (Hadîs-i şerîf-Huccetullahi Alel Âlemîn)
  Deccâl'in, Mekke ve Medîne hâriç ayak basmadığı hiç bir memleket yoktur. (Hadîs-i şerîf-Huccetullahi Alel Âlemîn)
  Deccâl, peygamber olduğunu iddiâ edecek, herkesin îmânını bozmaya uğraşacak ve kendisine inanmayanlara zarar verecektir. Eshâb-ı Kehf, hazret-i Mehdî'nin yardımcıları olacak ve Îsâ aleyhisselâm bunun zamânında gökten inecek ve Deccâl ile harb ederken hazret-i Mehdî onunla berâber olacaktır. (Yûsuf bin İsmâil Nebhânî)

+ Yorum Gönder