+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kumru kuşu nasıl beslenir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kumru kuşu nasıl beslenir?

  Sual: Arkadaşlar bana acil bir şekilde kumru kuşu nasıl beslenir nasıl bakılması gerektiği hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. Galus
  Özel Üye

  Cevap: kumru kuşu nasıl beslenir?


  Reklam  Cevap: Küçük kumru Nerde Yaşar, Özellikleri Nedir, Nasıl Beslenir

  Küçük kumru (Streptopelia senegalensis), güvercingiller (Columbidae) familyasından bir kuş türü.
  Özellikler

  Uzun-kuyruklu, ince bir güvercin olup, tipik olarak 25 santimetre uzunluktadır. Arkası, kanatları ve kuyruğu kırmızımsı-kahverengidir, kanatlarda mavi-gri renkler vardır. Uçuşta, kanat altları zengin kestane rengidir. Baş, ve alt parçalar pembemsidir, daha aşağı karında beyazımsı gölgelidir. Boğazda seçilen siyah benekler vardır. Bacaklar, kırmızıdır. Eşeyler benzerdir, ama yavrular, erişkinlerden daha çok pas rengidir, ve boğazdaki benekler azdır.
  Davranış

  Bu tür, bir ağaçtaki delikte yuvasını inşa eder ve iki beyaz yumurtayı koyar. Genelde güvercinlerin karakteristiği olan kanatların düzenli vuruşları ve ara sıra olan istekli bir hafif vuruşla uçuşu çabuktur. Ot, tohumlar, tahıl, diğer bitkiler ve küçük böcekleri yerler. Onlar,özel olarak toplu halde yaşamazlar ve genellikle yalnız veya çiftler halindedirler.

  Taksonomi

  Bu tür son zamanlarda bazı otörler tarafından Johnson et al. çalışmalarından sonra Stigmatopelia cinsine yerleştirildi. (2001).

 3. Misafir
  Merhaba benim evime camdan kumru girdi bundan beş sene önce camin önünde kaloriferin ustunde yuva yapti ve be hersene devam etti bu son sene de ystak odama girdi dolsbin üstüne yuva yapti camin onundeyken disari cikip kendi ihtiyaclarini goruyorlardi onlar icin acik birakiyordum cami ama bu sefer hem oda hem şartlar degisti yuvasini yumurtalarini da bozmaya kiyamadim buna yaklastigimda uçuyor sag sola vuruyo bunu nasil beslemeliyim bana bir fikir verebilirmisiniz bu kuşlar aç susuz ne kadar dayanabilir

 4. Misafir
  Valla apla yaziktir gunahtir iyi besleyin nasil besleyeceksinizki.

 5. Misafir
  Selamun aleyküm arkadaşlar ben 5 senedir kumru besliyorum.Bu güne kadar ben petibör bisküviyi toz gibi değilde katı ama küçük parçalara ayırarak veriyorum.Ayrıca muhabbet kuşumda var onun yeminden veriyorum saka kuşumun yeminden de veriyorum yiyor.Hatta 4-6 tane var kumrum.

 6. Misafir
  Merhaba arkadaşlar bizim misafir odasının pencere kenarına bir kumru yuvalamıştı.1 tane yumurtası vardı.Ben ekmek alıp gelirken ona ekmek kırıntısı vermeyi düşünüyorum.Acaba kumrular ekmek kırıntısı yer mi? Arkadaşlar acil cevap verin.

 7. Misafir
  Merhaba kumrular ekmek kırıntısı yer fakat ıslatılmış ekmekte yiyebilir çok ıslak olmadığı müddetetçe neden ekmeği ıslatıyoruz çünkü her türlü kuşun eli kolu olmadı için ıslak ekmek yumuşak olsun diye ıslatıp veriyoruz.Ayrıca bayat ekmekleri ıslatıp verebilirsiniz bu sayede çöpe atmamış olursunuz.büskivi çekirdek içi ve cevizde yiyorlar

 8. Misafir
  bizim pencere kenarına bir kumru 4 tane yumurta yumurlamışta ekmek kırıntıları yermi acaba

 9. arifselim
  Yönetici
  emen bir üstte arkadaş çok güzel cevap vermiş bu konuda. Sanırım dikkat etmemişsin. Ekmek kırıntılarını yerler ama bunları ıslatıp vermek iyi olur.

+ Yorum Gönder
kumrular ne yer,  kumru ne yer,  kumru kuşu ne yer,  kumru kuşu nasıl beslenir,  kumrular ne ile beslenir,  kumru nasıl beslenir,  kumru kuşu ne ile beslenir