Konusunu Oylayın.: Yemın bozulursa ne olur ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Yemın bozulursa ne olur ?
 1. 04.Eylül.2012, 16:33
  1
  Misafir

  Yemın bozulursa ne olur ?


  Yemın bozulursa ne olur ? Mumsema sevdiğim kişi annesi yüzünden kurana el basıp bir daha benımle görüşmemek için yemın etmiş bunu annesının zoruyla yapmış bu yemın bozulursa ne olur ??


 2. 04.Eylül.2012, 16:33
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  sevdiğim kişi annesi yüzünden kurana el basıp bir daha benımle görüşmemek için yemın etmiş bunu annesının zoruyla yapmış bu yemın bozulursa ne olur ??

 3. 16.Eylül.2012, 02:16
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: yemın bozulursa ne olur ?
  Bu durumda yemin keffareti vermesi gerekir.Yemin keffareti de aşağıdaki sıraya uygun gücünün yettiği keffareti yerine getirmesi gerekir.


  Yemin keffareti; gücü yeterse bir köle azad etmek veya on fakiri sabahlı akşamlı doyurmak ya da on fakiri alışılmış biçimde giydirmektir. Kişi bu üçü arasında muhayyerdir. Bunlara gücü yetmezse,peşi peşine üç gün oruç tutar. 4. 16.Eylül.2012, 02:16
  2
  Hadimul Müslimin  Bu durumda yemin keffareti vermesi gerekir.Yemin keffareti de aşağıdaki sıraya uygun gücünün yettiği keffareti yerine getirmesi gerekir.


  Yemin keffareti; gücü yeterse bir köle azad etmek veya on fakiri sabahlı akşamlı doyurmak ya da on fakiri alışılmış biçimde giydirmektir. Kişi bu üçü arasında muhayyerdir. Bunlara gücü yetmezse,peşi peşine üç gün oruç tutar.

+ Yorum Gönder