+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Güzel Ahlâk Sahibi Olmak (Gençliğin El Kitabı) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Güzel Ahlâk Sahibi Olmak (Gençliğin El Kitabı)


 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Güzel Ahlâk Sahibi Olmak (Gençliğin El Kitabı)


  Reklam  Cevap: Liste Fiyatı: 5,90 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 4,60 TL.
  Tedarik süresi yaklaşık 5 gün Kazanacağınız puan: 10


  240 sayfa
  Kitap Kağıdı
  13,5x21 cm
  Karton Kapak
  ISBN:9752783713
  Dili: TÜRKÇEGüzel Ahlak Sahibi Olmak / Gençliğin El Kitabı - 1

  Asım Şark
  IŞIK YAYINLARI

  “Kıyamet günü mizana konan iyiliklerin en ağırı takva ve güzel ahlâktır” (Ebû Davud, Tirmizî).

  Güzel ahlâk, peygamberlerin, salihlerin sıfatı ve hâlidir. Ahlâk güzelliği ise insanı Allah’a (cc) yaklaştıran ve sayısız nimetlere ulaştıran bir kapıdır. "İslâm, güzel ahlâktır" buyuran Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) , kendisine en sevimli olanların, güzel ahlâk sahipleri olduğunu bildirmiş ve ''Allah katında en sevgili kullar kimlerdir?'' sorusuna da ''Ahlâkı en güzel olanlardır" cevabını vermiştir.

  İslâm Dini kadar güzel ahlâka önem veren bir başka din veya düşünce sistemi görmek mümkün değildir. İslâm'ın gayesi; insanları güzel ahlâk sahibi yaparak olgunlaştırmaktır. Kur’ân-ı Kerim birçok ayette, itikat, ibadet ve ahlâka ait esasları birlikte zikreder ki bu da bize, iman ile ahlâki davranışlar arasında sıkı bir irtibatın bulunduğuna işaret eder. "Mü'minlerin imanca en olgun olanı, ahlâkı en güzel olanıdır" sözü ile güzel ahlâkın inanç üzerindeki önemini belirten Efendimiz ise şöyle buyurmuştur: "Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim.”

  Bir müslümanın değeri, ahlâkının güzelliği ile ölçülür. “Güzel Ahlâk Sahibi Olmak” kitabında bir insanın bütün davranışlarını kapsayan ahlâk kavramı inceleniyor ve ibadetin bir hikmetinin de insanı güzel ahlâk sahibi olmaya yönlendirmek olduğu vurgulanıyor.


  Kaynak : kitapyurdu

+ Yorum Gönder