+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 4 aylık aşı sonrası ateş Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  4 aylık aşı sonrası ateş


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: 4 aylık aşı sonrası ateş


  Reklam  Cevap: Bebeklerde aşı sonrası ateş
  Bebek sağlığı için son derece önemli olan aşı sonrasında zaman zaman aşı yerlerinde şişlik görülmekte ve bazı aşılar bebeklerde ateş yapmaktadır. Bunlar aşıların yan etkilerinin bir sonucudur.
  Bebeklerde aşı sonrası ateş her aşı sonrası görülmeyebilir. Bazı aşılar daha fazla ateşe neden olabilir. Çogunlukla aşıdan 2-3 gün sonra ortaya çıkan ateş ileriki günlerde etkisini yitirir.
  Bebeklerde aşı sonrası ateş vücudun savunma sisteminin aşıya tepkisidir. Bu nedenle korkulacak bir durum değildir ancak ateş düşürücü önlemlerin alınması gerekebilir. Ateş düşürücü şuruplar bu konuda çözüm olabilir. Eğer bebek aşı sonrası ateşlenmişse ve soğuk uygulama ile ateş düşürülememişse o zaman anne ve babalar ateş düşürücü kullanabilirler.
  Bebeklerde aşı sonrası ateş bazen aşının yan etkisi olabileceği gibi bazen de aşı yerinin ağrıması, şimesi ve sertleşmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu durumda ateş düşürücü ile birlikte aşı yerine soğuk uygulama yapabilirsiniz.
  Son olarak şu açıklamayı yapmak yerinde olacaktır. Aşı sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücüler aşının etkisini azaltmaktadır. Bu nedenle aşı öncesi ateş düşürücü kullanılması doğru değildir. Eğer aşı sonrası ateş yoksa yine ateş düşürücü kullanımı gereksizdir. Bebeğin ateşini düşürmek için mümkünse ateş düşürücü yerine soğuk uygulama tercih edilmelidir.
  alıntı


+ Yorum Gönder
4 aylık aşı sonrası ateş,  bebeklerde aşı sonrası ateş,  bebeklerde 4 ay aşısı yan etkileri,  4.ay karma aşı sonrası ateş,  4.ay aşısı,  bebeklerde 4.ay aşısı yan etkileri,  aşı sonrası ateş