Konusunu Oylayın.: 4 aylık aşı sonrası ateş

5 üzerinden 4.75 | Toplam : 4 kişi
4 aylık aşı sonrası ateş
  1. 01.Eylül.2012, 15:06
    1
    Misafir

    4 aylık aşı sonrası ateş






    4 aylık aşı sonrası ateş Mumsema Arkadaşlar bir çocuğun 4 aylık aşı sonrası ateş hastalığı hakkında bana yardımcı olur musunuz ?


  2. 01.Eylül.2012, 15:06
    1
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir



  3. 11.Eylül.2012, 11:56
    2
    Desert Rose
    Silent and lonely rains

    Profili:
    Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
    Üye No: 5
    Mesaj Sayısı: 17,685
    Rep Derecesi:
    Tecrübe Puanı: 227
    Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

    Cevap: 4 aylık aşı sonrası ateş




    Bebeklerde aşı sonrası ateş
    Bebek sağlığı için son derece önemli olan aşı sonrasında zaman zaman aşı yerlerinde şişlik görülmekte ve bazı aşılar bebeklerde ateş yapmaktadır. Bunlar aşıların yan etkilerinin bir sonucudur.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş her aşı sonrası görülmeyebilir. Bazı aşılar daha fazla ateşe neden olabilir. Çogunlukla aşıdan 2-3 gün sonra ortaya çıkan ateş ileriki günlerde etkisini yitirir.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş vücudun savunma sisteminin aşıya tepkisidir. Bu nedenle korkulacak bir durum değildir ancak ateş düşürücü önlemlerin alınması gerekebilir. Ateş düşürücü şuruplar bu konuda çözüm olabilir. Eğer bebek aşı sonrası ateşlenmişse ve soğuk uygulama ile ateş düşürülememişse o zaman anne ve babalar ateş düşürücü kullanabilirler.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş bazen aşının yan etkisi olabileceği gibi bazen de aşı yerinin ağrıması, şimesi ve sertleşmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu durumda ateş düşürücü ile birlikte aşı yerine soğuk uygulama yapabilirsiniz.
    Son olarak şu açıklamayı yapmak yerinde olacaktır. Aşı sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücüler aşının etkisini azaltmaktadır. Bu nedenle aşı öncesi ateş düşürücü kullanılması doğru değildir. Eğer aşı sonrası ateş yoksa yine ateş düşürücü kullanımı gereksizdir. Bebeğin ateşini düşürmek için mümkünse ateş düşürücü yerine soğuk uygulama tercih edilmelidir.
    alıntı



  4. 11.Eylül.2012, 11:56
    2
    Silent and lonely rains



    Bebeklerde aşı sonrası ateş
    Bebek sağlığı için son derece önemli olan aşı sonrasında zaman zaman aşı yerlerinde şişlik görülmekte ve bazı aşılar bebeklerde ateş yapmaktadır. Bunlar aşıların yan etkilerinin bir sonucudur.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş her aşı sonrası görülmeyebilir. Bazı aşılar daha fazla ateşe neden olabilir. Çogunlukla aşıdan 2-3 gün sonra ortaya çıkan ateş ileriki günlerde etkisini yitirir.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş vücudun savunma sisteminin aşıya tepkisidir. Bu nedenle korkulacak bir durum değildir ancak ateş düşürücü önlemlerin alınması gerekebilir. Ateş düşürücü şuruplar bu konuda çözüm olabilir. Eğer bebek aşı sonrası ateşlenmişse ve soğuk uygulama ile ateş düşürülememişse o zaman anne ve babalar ateş düşürücü kullanabilirler.
    Bebeklerde aşı sonrası ateş bazen aşının yan etkisi olabileceği gibi bazen de aşı yerinin ağrıması, şimesi ve sertleşmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu durumda ateş düşürücü ile birlikte aşı yerine soğuk uygulama yapabilirsiniz.
    Son olarak şu açıklamayı yapmak yerinde olacaktır. Aşı sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücüler aşının etkisini azaltmaktadır. Bu nedenle aşı öncesi ateş düşürücü kullanılması doğru değildir. Eğer aşı sonrası ateş yoksa yine ateş düşürücü kullanımı gereksizdir. Bebeğin ateşini düşürmek için mümkünse ateş düşürücü yerine soğuk uygulama tercih edilmelidir.
    alıntı






+ Yorum Gönder