+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Boşama kastı olmaksızın eşime defol git dedim nikahın durumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Boşama kastı olmaksızın eşime defol git dedim nikahın durumu nedir?

  Sual: s.a arkadaşlar benim nikahı bozan şeylerle ilgili bi sorum daha doğrusu bi sıkıntım var ben dokuz yıllık evliyim evliliğimin ilk zaman larında birden evliliğe alışamadımve eşime bikaç kez defolgit babanın evine git bıktım senden gibi laflar eddim şimdi bunlardan çok pişmanım ve hangi kasıtla söyladiğimi bilmiyorum ama şunu biliyorum tamam gidiyorum deseydi buna izin vermezdim çünkü eşimi seviyorum bi kaç yere baktım kinayeli sözlerde niyet önemlidir deniyo bu sözleri öfke halinde söylüyodum 5 dakika sonra pişman oluyodum şimdiden teşekkür ediyorum allaha emanet olun ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Boşama kastı olmaksızın eşime defol git dedim nikahın durumu nedir?


  Reklam  Cevap: SORU: Hayırlı akşamlar hocam ben dini boşanma hangi durumlarda geçerli onu sormak istiyordum yeni öğrendiğim bir şeye göre eşinden mesela defol git ananenin evine git, artık seni istemiyorum gibi sözler karşılığında nikâhın düştüğünü söylediler bu ne kadar doğru onu öğrenmek istedim. Tabi ki bu sözler bir sinirlilik ve öfke doğrultusunda gerçekleşmiştir teşekkürler.

  CEVAP
  : Selamünaleyküm.

  Talak, ‘boşadım, boşsun’ sözleri ile gerçekleşir.
  defol veya benzeri tehditlerin boşama olması için sözü kullananın bununla
  boşama’ kastını kullanması gerekir.

  Nureddin Yıldız


+ Yorum Gönder