+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuran tek rehber diyen sapıkların önderleri kimlerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. RedveKabul
  Emekli

  Cevap: Kuran tek rehber diyen sapıkların önderleri kimlerdir?

  Cevap: Kuran tek rehber diyen sapıkların önderleri kimlerdir? isimli yazı www.Mumsema.com

  Yahu başkalarının iddiaları ile hareket edip pislik dahi olsalar Haricilerin hepsinin hadis inkarcısı olduğunu nasıl iddia edebilirsiniz? Bu vebaldir. Bak alıntıda vermişsiniz işte "Bize babanın, Hz Peygamberden (sav) işittiği bir hadis rivayet et ki, ondan istifade edelim" diyorlar. Bunu dedikleri halde buna itibar etmeyip sonrakiler reddetmiştir demek ancak husumetin bir göstergesidir.Adil olun. Bir kimseye olan husumetimiz bizi adaletten asla alıkoymamalıdır. Adaletten asla şaşmamak bir Müslümanın şiarıdır.

  Haricilik dediğimiz bugün tek görüş değildir. Aynen nakşibendilik gibi dağılmıştır ve birbirlerini itham edenler bile vardır. Haktan sapmış dahi olsalar adaletli olmak zorunda ve hepsini zan altında bırakamayız.

  Keza benim harici tanıdıklarım var bırakın sünneti inkar etmeyi sizden daha çok sahipleniyorlar bundan emin olun.

  Sizlerde, kafanızdaki şablonun dışına çıkanları toptan itham etmek gibi bir hastalık var. Kuran'a aykırı rivayetleri inkar edenler hemen hadis inkarcısı oluyor. Size göre bunun bir ortası yok, hemen fişini kesiyorsunuz.

  Yapmayın...

 2. ömerhattab
  Devamlı Üye

  Cevap: Kuran tek rehber diyen sapıkların önderleri kimlerdir?


  Reklam  Alıntı RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yahu başkalarının iddiaları ile hareket edip pislik dahi olsalar Haricilerin hepsinin hadis inkarcısı olduğunu nasıl iddia edebilirsiniz? Bu vebaldir.
  Alıntı ömerhattab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Haricîlerin bir grup olarak Hz. Ali ve hemen sonraki devirlerde sünneti reddetmedikleri doğrudur. Onların bu görüşe sapmaları, Hicrî II. yüzyılda, başlamıştır. Bunun sebebi de kendilerine karşı mücadele verenlerin sünnetten getirdikleri delil karşısında çaresiz kalmaları ve Hakem olayına karışanların, bunu kabul edenlerin kafir olduklarına, dolayısıyla rivayet ettikleri hadislerin kabul edilmeyeceğine inanmalarından kaynaklanır.
  Siz mesajı okuduğunuza eminmisiniz veya önyargıyla haraket ettiğinizin farkındamısınız?

 3. İnanc
  Devamlı Üye
  Kuran = Sünnet
  Sünnet = Kuran

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12