+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gavs Nedir? Günümüzde yaşayan Gavs Varmıdır? Varsa Kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Gavs Nedir? Günümüzde yaşayan Gavs Varmıdır? Varsa Kimdir?

  Cevap: Gavs Nedir? Günümüzde yaşayan Gavs Varmıdır? Varsa Kimdir? isimli yazı www.Mumsema.com

  Gavsiyet: Bütün makamları kat etmiş, makamların sonlarına yaklaşmış, asrının en büyük söz sahibi konumuna gelmiş, meded veren, insalara manen yardım makamına erişmiş zatlara verilen bir unvandır...

  İlahi feyz ve cezbe onda tam tecelli etmiş. Adeta velayet şehrinin reisi olur. Onun izin ve mededini alamayanlar velayete çıkamadıkları gibi, onun riyasetinin dışına da çıkamazlar. Bu makama sahip, nurani zatlar, her dönem ve asırda Allah’ın inayeti ile yetişmişler.

 2. Misafir

  Cevap: Gavs Nedir? Günümüzde yaşayan Gavs Varmıdır? Varsa Kimdir?


  Reklam  Arkaslar benim sorum sudur diyelimki Gavs menzilde farz edelim onca insan oraya gittiği için menzilde diyorsun mezarin yanina ağaç diksek milyonlar dilek diler dilek dinlemeyen ya buradaki evliya diye dua eder is milyonların gittiğine bakarsan yanilirsin milyonlar oluyor sen neden olmuyorsun diye sorarlar adama . isin asli ve asdari sudur inan insan islamin ve iman sartlarini yerine getirecek ilk basta müslüman olacak sonra tarikat cemaat ve nafilelerle uğraşacak ama ahir zaman da peygamber efendimiz s.a.v. zaten haber veriyor günümüz muslumanlarindan diyorki nebi zaman gelecek ümmetin farz ibadeti birakip nafilelerle uğraşacak ben çok iyi biliyorum menzili obur mubarekleride Allah razi olsun hepsinden ancak bağlanan arkadaşlar yanlis yapıyorlar namaz kilmiyorlar hatme yapıyorlar namaz kilan Dogru kilmiyor namazkilan sure okumasini bilmiyor vekillik yapıyor tövbe veriyor bu sekil bir vekilden tövbe alan menzilde v.b. mubareklerden medet umuyor medet umduğu gibide sirk ke giriyor. Dininden oluyor haberi yok mursidim yardim eder diyor basina is geliyor allah diyeceği yere mursidini sayikliyor nediyor sair nasil yasarsan öyle olursun son nefeste bu anlattigim kişiler son nefeste mursidini sayiklar mazallah kafir gider obur tarafa aklimizi basimiza alalim karsimizdaki mubarekler birer alim dir ve alime alim gibi saygi sevgi duyalim akilli olalim olmayanlara uyaralim İns. İbrahim ayaz

 3. Misafir
  Adıyamandaki gavs mavs olamaz boşuna gitmeyin

 4. Misafir
  Neeeeee yoksa siz daha onu görmedinizmi şeyh seyyit Abdulbaki el Hüseyni GAVSİ SANİ

 5. Misafir
  Allah C.C.şükürler olsun ve kainatı nurundan yarattığı resullulah efendimize salat ve selam olsun ve onun temiz ehlibeytine ve varislerinede selam olsun. Cenabı hak dünyaya resulünü (s.v.) göndermiş islamı indirmiştir.Dinimizde herşey mevcuttur.ve hiçbir şeyde eksiklik kalmamıştır.Kimin evliya olduğunu hele hele gavsulazam olduğunu kimse bilmez ben evliyayı öyle bilirimki yokluktan bir çare olmuş ve Allah C.C. korkusundan gülemez hale gelmiş ve şu yaşantıdan daim hüzünlü ve ağlar vaziyette olmuş olsun. Siz her gördüğünüz sarıklıyı evliya sanar iseniz helak olmak çok yakındır.Şunu unutmayın evliyalık zenginlik ve para ile son model arabalarla gezme ile asla olmaz bugün Şeyh olduğu söylenen kişilere bağlı bir sürü şirketler ve bir sürü gelir kapıları mevcut.Şimdi diyeceksinizki oraya gelenlerin yemesi içmesi ne ile karşılanacak işte gerçek evliya burda ortaya çıkar.Peygamber efendimiz S.V.Allahüteala hz en sevdiği kulu eğer rahman zengin yapmak isteseydi onu zengin yapardı ve dünyaya bir mesaj verdi bana kavuşmak istersen yok olacaksın.Bu kişiler değerli birer alim olabilirler Cenabı hak onların duasına bizleride dahil etsin.Etrafındaki insanlar kimi gavs der kimi kutub der mümin çok uyanık olmalı körü körüne bağlanmamalı çünkü bununda vebali var her gördüğün sarıklıya şeyh deyip bağlanırsan bu günde seni bağlarla.Şuna Emin olun Dünyayla ilişkisini tamamiyle kesmeyen hiç bir insan O mertebeye gelemez.Eğer inanmaz iseniz şeyh dediğiniz kişiye gidin ve diyin ki efendi şu demiri alınız ve eritiniz diye isteyin eğer o demir elinde erir ise işte onun öl dediği yerde ölünür kalda dediği yerde kalınır.

  Allahın selamı üzerinize olsun

 6. Misafir
  zamanın kutbu, mürşid i kamil i SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN EFENDİ HAZRETLERİDİR

 7. Misafir
  Allah hepinizi, hepimizi DOĞRU YOLA iletsin!

 8. Misafir
  Evet Arkadaşlar hiç kimse kim evliyao kim bu kim şu bilemez haklısınız ama Allahü teâlâ göz vermiş akil vermis.Ben sen evliya değiliz. Inşallah oluruz tabi ama insan biraz nefsinisorgularsa olmadığını anlayabilir.Ne demiş peygamber Efendimiz "Ashabim gökteki yıldızlar gibidir kime uyarsaniz doğru yolu bulursunuz".Eğer Gavs hazretleri evliya olmasaydı Allahü teâlâ helak edenler arasına koymazmiydi. Hani kaarunlar firavunlar .Mursidi kamillerin amaci zaten Allahü teâlâ ya ulastirmak muhabbet sevgi tohumları filizlendirmekinsan ruhaniyetinde.Annemiz bize kucukken yemek yedirmeseydi biz açlıktan ne hale Gelirdik? Annemiz işin ehli olduğu için işimiz kolaylaştı Dimi? Mursidi kamiller de böyledir. Işın ehli oldukları için bizde onlara tabii oluyoruz.Bilmiyorsakta bu gibi şeyleri olumsuz düşünüp Allah dostlarını uzmeyelim.

 9. Misafir
  Evliya görmek
  isteyen Menzile gitsin...

 10. Misafir
  Zamanın Gavsı; Şeyh Seyyit Sultan Gavs-ı Sani Abdulbaki El Hüseyni Hz. ( K.S. )'dir. kafanız karışmasın arkadaşlar.

 11. Misafir
  Sevgili kardeşim ilk olarak şunu söylemek istiyorum. Kuran-ı kerim de ALLAH U TEALA birçok ayetinde kendisi ile kul arasina kulun herhangi birisini koymamasini soyler. Fakat günümüzde hocalar, seyhler kendini gavs ilan edenler dunyada kendi tarikatini cennetle mujdeleyen ismini zikretmek istemediğim sapiklar. Ve niceleri. Kuran nın bize bildirmedigi ve peygamberimizden kalan sahih hadislerde sozu bile gecmeyen Gavs diye birsey yoktur. Bu menzil deki kendini gavs ilan etmisse bilki buda en buyuk sapıktır. Sevgili kardesim Kuran en buyuk yol göstericidir. Gerisini salla gitsin. Dini yozlastiran bu dusuncelere ve kisilere itimat etmemek gerekir.

 12. Misafir
  sallamaya gerk yok ahir zamanda gavs yok

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
gavs nedir,  zamanin gavsi kimdir,  zamanın gavsı kimdir,  gavs ne demek,  gavs nedir kimdir,  gavs kimdir,  zamanın kutbu kimdir