+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ölüm korkusu psikiyatrik tedavisi var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ölüm korkusu psikiyatrik tedavisi var mı?


 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: ölüm korkusu psikiyatrik tedavisi var mı?


  Reklam  Cevap: SORU
  Sürekli ölüm korkusu var. Yakınlarımı kaybetme korkusu ve her an kötü bir haber alacakmışım korkusu ile yaşıyorum. Bu durumu şu ana kadar hiç kimseyle paylaşmadım. Bazen kendimi çok iyi hissederken bir anda her şey eski haline dönüşüyor, aşırı bunalıyorum. Şu anda eşime bir şey olacak korkusu yaşıyorum.
  CEVAP
  Belirttiğiniz yakınmalar daha çok genelleşmiş anksiyete bozukluğunda görülür. Kişi yakınlarının başına bir şey geleceğinden, sağlıkla ilgili bir sorun yaşayacağından, kötü bir haber alacağından endişelenir; içinde nedensiz bir sıkıntı duygusu yaşar. Genelleşmiş anksiyete bozukluğunun tedavisi vardır. Tedavide en etkin yöntem ilaç tedavisiyle birlikte psikoterapi uygulanmasıdır. Yakınmalarınız ve yaşamınıza olumsuz etkileri sürerse, bir psikiyatriste başvurmanız gerekir.

 3. @mir
  âb ü kil
  var kardeşim kadere iman
  kadere iman edersen hiçbir ölümü engelleyemeyeceğini anlarsın
  eneglleyemeyeceğin şeyler için de üzülmenin boş olduğunu anlarsın

  Hadid Suresi-22,23
  Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah'a göre kolaydır.
  (Allah bunu) elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve Allah'ın size verdiği nimetlerle şımarmayasınız diye açıklamaktadır. Çünkü Allah, kendini beğenip böbürlenen kimseleri sevmez.

  keferelerin kitabında da buna benzer bir cümle var
  Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeylerideğiştirmek için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR, ikisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ver.
  deyu

+ Yorum Gönder