+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kızların kadınların rüyalanması hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kızların kadınların rüyalanması hakkında soru

  Sual: selamun aleykum ben çok zordurumdayım yardım edin lütfen...bekar bi bayanım rüyalanıyorum ama çok rahatsız oluyorum bu durumdan da çünkü rüyamda bir erkekle ilişkiye girecek kadar değil rüyalanmam kendi kendime oluyorum.uyandığımda kendime ve kıyafetlerime de bakıyorum herhani bi ıslaklık ne bende nede kıyafettimde yok bende ıslaklık ve meni olmadığı için gusül almıyorum....yalnız bi kaç gündür netten takip ediyorumda bi bayan rüyalandımı gusül alsın diyor çünkü meninin ona dönme ihtimali var diyor benim burda kafam çok karıştı gelen bir meni nasıl dönebilirki bi bayanda kafam burda çok karıştı...şimdi ben rüyalanınca hiçbişey olmasa ve herhangi bir meni de yoksa kupkuruysam yine de gusülmü almam gerekiyor...yani menim gelmiş gerimi gitmiş oluyor bu durumda kupkuruysamda yardım edin lütfen iki gündür oruc tutuyorum böyle rüyalar geldi ama dediğim gibi kpkuruydum hemen uyanıp baktımda bu tuttuğum oruçlarda boşamı gitti...yardım edin ALLAH rızası için banyo yapmaktan yoruldum... ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kızların kadınların rüyalanması hakkında soru


  Reklam  Cevap: Zor bir durum Allah yardım etsin.

  ERKEK İHTİLAM OLDUĞU GİBİ KADIN DA İHTİLAM OLABİLİR Mİ?


  Erkek olsun kadın olsun ihtilam olur. Meni dışarıya çıkarsa gusül icab eder. Erkek için bu hal tabii olduğu gibi kadın için de tabiidir. Ancak bu hal kadınlarda az görülür. İmam Muhammed`e göre kadın ihtilam olur. Fakat meninin dışarıya çıktığını görmezse ihtiyaten yıkanması daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meninin geri dönmesi muhtemeldir.

  Peygamberimize (asm), “Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa gusül alması gerekir mi?” diye soruldu. Peygamberimiz “Evet gerekir” buyurdu. İhtilam olduğunu hatırlayıp da üzerinde yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Rasülullah “ona gusül gerekmez” buyurdu. Bu arada bir hanım “bunu kadın görecek olsa, kadına gusül gerekir mi?” diye sorunca Rasülullah “Evet kadına da gusül gerekir” buyurdu. (Ebu Davut,Taharet 95 ; Tirmizi Taharet 82)

 3. Hoca
  erimeye devam...
  Kadın da ihtilam olur mu? Kadından meni gelir mi?

  Erkek olsun kadın olsun ihtilam olur. Meni dışarıya çıkarsa gusül icab eder. Erkek için bu hal tabii olduğu gibi kadın için de tabiidir. Ancak bu hal kadınlarda az görülür. İmam Muhammed`e göre kadın ihtilam olur. Fakat meninin dışarıya çıktığını görmezse ihtiyaten yıkanması daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meninin geri dönmesi muhtemeldir.

  Peygamberimizin eşlerinden Hz.Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım peygamberimize gelerek şöyle sorar:

  -Ya Resulullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse kadının gusletmesi gerekir mi?

  Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e şöyle der:

  -Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resulullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin."

  Ümmü Süleym'de şu cevabı verir:

  -Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları peygamberimize sormamız onları bilmememizden daha hayırlıdır.

  Bunu üzerine peygamberimiz şöyle buyurdu:

  -Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir." (bk. Ebu Davut,Taharet 95 ; Tirmizi Taharet 82)

  Doyum (Orgazm): Gerilimin sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Genelde şu şekilde algılanır: Kadının leğen boşluğu derinlerinde dölyolunun orgazm manşeti denilen bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla orgazm kendini belli eder. Sanki bir silkinme nöbeti gibi olur. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3-5, kuvvetli bir orgazmda 8-12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur.

  Kadında orgazma ulaşmaya bazı yörelerde “gelme” denir. Bu “gelme” erkekteki boşalmaya uyar. Fakat her kadın ve erkeğin her cinsel birleşmede aynı zamanda orgazma ulaşması mümkün değildir.

  Kadının “gelme”si sırasında kadından da bir sıvı (meni) gelir. Bu 0.2-50 ml arasındadır. Fakat pek çok kadın bunun farkında değildir. (bk. Dr. Margaret Turner, Cinsel Konularda Herkesin Bilmesi Gerekenler, Nil Y. Ank.S. 63v.d.)

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Rüyasında ihtilam olduğunu gören, çamaşırında herhangi bir şey görmezse yine de gusül etmesi gerekir mi?


  Rüyasında ihtilam olduğunu gören kimse, çamaşırında herhangi bir şey görmezse gusül etmesi gerekmez.

  Resulullah (s.a.v.)'a:"Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir." diye cevapladı.

  Sonra "ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimse"den soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez." dedi.."(Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82)

 5. Misafir
  Ben rüyalandığımı anlayıp aniden uyanıp bunu durdurabiliyorum yani istersem kasılmaların devamını bekleyebilirim bu durumda yine gusletmem gerekir mi

 6. Misafir
  Peki orucluysak orucumuz da bozulur mu.

 7. Misafir
  umredeki bir erkek rüyalandığında umresine zeval gelirmi ne yapması lazım

 8. Misafir
  ben cok zor durundayım hep rüyada baskasının ilisikiye girdigini görüyorum bide erkek cinsel organını görüyorum gusül gerekirmi

 9. Misafir
  Sahurdan sonra saat 5 gibi ruyalandim uyandim sonra yine uyudum 8 de kalkip gusul abdesti aldim orucum bozuldumu acaba

 10. Misafir
  Cunupluk oruca mani değildir

 11. mum
  Administrator
  erkeklerin rüyalanması, rüyalanma ne demek, kadınlarda rüyalanmak
  Peki orucluysak orucumuz da bozulur mu.
  İhtilam orucu bozmaz.
  umredeki bir erkek rüyalandığında
  Umreci rüyalandıında sabah iç çamaşırında meni bulmuşsa yıkanır ve umresine devam eder.
  rüyada baskasının ilisikiye girdigini görüyorum bide erkek cinsel organını görüyorum gusül gerekirmi
  Bu sadece rüyadır, gusül gerekmez. Günahı da olmaz.
  8 de kalkip gusul abdesti aldim orucum bozuldumu acaba
  Hayır orucun bozulmadı

 12. Misafir
  Cok zor durumdayim hamileyim sari su ve beyaz sumuk gibi birsey geliyo akinti mi yoksa ruyalanmami secemiyorum lutfen yardim ederseniz sevinirim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyalanmak,  rüyalanmak ne demek,  rüyalanmak nedir,  erkeklerin rüyalanması,  kadınlarda rüyalanma,  rüyalanma,  kadınlarda rüyalanmak