+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz Ayşe neden cocuk yasta evlendirilmistir 9 yaş cok küçük degil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz Ayşe neden cocuk yasta evlendirilmistir 9 yaş cok küçük degil mi?


 2. return
  Emekli

  Cevap: Hz Ayşe neden cocuk yasta evlendirilmistir 9 yaş cok küçük degil mi?


  Reklam  Cevap: bu bir iftiradır. cahiliyye döneminde herkesin bildiği gibi yeni doğan kız bebekler diri diri kızgın kumlara gömülerek öldürüyorlardı. bu olaylarla ilgili ayetlere Kuran dan ulaşabilirsiniz.

  yine o dönemdeki çarpık geleneklerden birisi de, kız çocukları; benzetmemi mazur görün, adamdan sayılmadıkları için; ancak ergenliğe vardıklarında yaşı belirlenmeye başlıyordu. örnek verecek olursak; 15 yaşında ergen olan bir kız çocuğu ''1'' yaşında idi. varın hesabını siz yapın. bunlar, savunma değil, tarihe not düşülmüş gerçeklerdir. öylesine sapmış bir toplumun böyle çarpık uygulamalara gitmesi de günümüz mantığıyla çelişmemekte.

  bu konu inkarcıların en büyük silahlarından biridir. ama işin gerçeğini yüzlerine söylenince de çoğu suspus olmayı yeğlerler. raydan çıkmış o kadar çok örnekleri var ki Mekke'li müşriklerin, böylesine saçmasapan uygulamaları da akla son derece yatkın.

+ Yorum Gönder