+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir bayan olarak çok az olan kaşlarımı ve kirpiklerimi modern tıpta uygulanan iğne il Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir bayan olarak çok az olan kaşlarımı ve kirpiklerimi modern tıpta uygulanan iğne il

  Sual: Bir bayan olarak çok az olan kaşlarımı ve kirpiklerimi modern tıpta uygulanan iğne ile kalıcı kaş ve kirpik yaptırabilir miyim? Dinen bu caiz midir? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Bir bayan olarak çok az olan kaşlarımı ve kirpiklerimi modern tıpta uygulanan


  Reklam  Cevap: Bildiğiniz gibi, dövme yaptırmak caiz değildir. Hadiste bunu yapanlar lanetlenmiştir.(bk. Müslim, Libas, 119-120). İmam Nevevî’nin bildirdiğine göre, bedenine dövme yaptıran da, dövmeyi yapan da günah işlemiş olur.

  Bu haram işi yapan kimsenin mümkün ise, onu en kısa zamanda kazdırıp çıkarması gerekir. Kazınması durumunda, organlarına / bedenine ciddi bir zarar vermesi söz konusu ise, bu takdirde ciddi bir tövbe ile günahtan arınmaya çalışması gerekir.(bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi).

  Bir çok sarışın kimsenin kaşları yok denecek kadar azdır veya görünmeyecek kadar renksizdir. Siz de kendinizi öylelerden biri olarak görebilirsiniz. Bunun çok fazla abartılacak bir kusur olmadığını düşünüyoruz.

  Ahiret saadetini riske edecek davranışlardan kaçınmak, manevî bir kahramanlıktır. Ne olur, fani, geçici bir zevk uğruna “kaşı yaparken, gözü çıkarmayalım!”
  Selam ve dua ile...


+ Yorum Gönder