+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşinden Kocasından Zülüm Çile Görenler İçin Dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşinden Kocasından Zülüm Çile Görenler İçin Dua


 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Eşinden Kocasından Zülüm Çile Görenler İçin Dua


  Reklam  Cevap: öyle özel bir dua yoktur kardesim,
  Allaha samimi ve temiz bir dille sabirla icten bir dua ederseniz bu yeterlidir.

  Rabbim cümlemizin yuvalarina huzur ve mutluluk versin.  "Sakın ha, kadınlara da iyi muamele yapın. Çünkü onlar yanınızda sanki esir durumundadır. Onlara iyi muamelenin dışında bir başka şey yapmak hakkına sâhip değilsiniz..."
  [Tirmizî, Fiten 2, (2610); Tefsir 2, (3087); Müslim, Hacc, 194, (1218)]

  "Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılmasına bağlı olarak ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler, kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah'a itaatkârdır. Allah'ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara ögüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür. Eğer karı kocanın aralarının açılmasından korkarsanız, erkeğin ailesinden bir hakem ve kadının ailesinden bir hakem gönderin; düzeltmek isterlerse Allah aralarını bulur; şüphesiz Allah her şeyi bilen, her şeyden haberdar olandır." (Nisa: 4/34 ve 35).


+ Yorum Gönder
zulüm eden kocaya dua