+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vücuttaki fazla yağları aldırmak haram midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vücuttaki fazla yağları aldırmak haram midir?

  Sual: Selamün aleyküm. Bilmek istedigim, cok miktarda kilo kaybindan sonra karin gerdirme amelyati olmak istiyorum. Tamamiyle kendimi iyi hissetmem ile ilgili cünkü uzun yillardir kilo sorunu yasiyorum, etrafimdakiler malesef ki hic yardimci olmuyor, alay etmekten veya konuyu sürekli fizige getirmekten baska bir sey yapmiyorlar.
  Lütfen bu konuda yardimci olur musunuz. Simdiden Allah razi olsun. Hayirli geceler ? 2. ebuturab
  Site Doktoru

  Cevap: Vücuttaki fazla yağları aldırmak haram midir?


  Reklam  Cevap: degerli kardeşim yememize içmemize dikkat edelim orantısız yemek mide fabrıkamızın dengesizleşmesine ve malesef vicut ve bedenimizin anormal çalışmasına neden olmaktadır..

  Kilolu olmak insan için bir ağırlık ve sıkıntıdır. Fakat bu sıkıntıdan kurtulmak için, yağları aldırmak bir çare midir? Çare ise, sadece çare bu mudur? Yeme içmeyi kontrol altına almak suretiyle tedavisi düşünülemez mi? Yağları aldırmanın yan tesirleri yok mudur? Vücudun dengesini bozmaz mı? Bu ve benzeri soruları, bu konuları bilen ve dinini yaşayan bir doktora sormanızda fayda var. Eğer tedavi maksadıyla veya vücudum hafiflesin ve daha rahat olayım, ibadetlerimi daha güzel yapayım şeklinde bir gayeyle bunu uygun görüyorsa, ameliyat olabilirsiniz. Bunların ötesinde böyle bir zaruret ve gereklilik yoksa Allah’ın yaratmış olduğu bir vücudun yapısını bozmak sizi mesul eder


+ Yorum Gönder