+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Koltuk altı koku giderici abdest bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Koltuk altı koku giderici abdest bozar mı?

  Sual: hergün duş almama rağmen koltuk altlarım çok terlediğinden ve kokusu çok ağır olduğundan koltuk altıma stick krem yada roll-on kullanıyorum..sürmezsem koku çok rahatsız ediyor.ben namaz kılıyorum.acaba bu tip kozmetikler abdesti bozarmı.?bunu çok merak ediyorum.abdestim ziyan oluyormu? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: koltuk altı koku giderici abdest bozar mı?


  Reklam  Cevap: Hayır kardeşim abdestin bozulmaz.


 3. İnanc
  Devamlı Üye
  Alkollü parfüm
  Sual: Alkollü parfüm kullanmak abdesti bozar mı?
  CEVAP
  Bozmaz, namaza da mani olmaz.


 4. return
  Emekli
  bu sorunun benzerini ben de yaşıyorum. camiye giderken güzel kokmak için parfüm sıkıyorum bazen veya fa kolonya sürüyorum yüzüme.

  namazlarım kabul olunur mu acaba? okuduğum mealde camiye giderken güzel ve pak giyinmeleri emrediliyor. Allah'ın huzuruna yakışıksız çıkmak elbette hoş değil.

 5. return
  Emekli
  cevap, ben soruyu yazarken gelmiş, Allah razı olsun.

  kaynak nedir acaba?

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  günümüzde parfümlerin,deodorantların içerisinde alkol bulunmaktadır.alkolsüz olanı nadiren veya özel olarak üretilmekte.alkolün her türlüsü ehli sünnetin cumhuruna göre necis(hanefilerin bir kısmı dahil),bazı hanefilere göre yalnızca şarap necistir.namazın sıhhat şartı temiz olmaktır,dolayısıyla parfüm ve deodorant dinen pis olduğundan onları sürerek namaz kılınmaz.alkolsüz kokular ve terlemeyi engelleyen başka çözümler varsa onları denemek lazım.

 7. Misafir
  Ya yoksa ??parfüme devam mı yani o zaman birsey olmaz mı demek istiyon

 8. Misafir
  Oruçlu iken deodorant sürmek orucu bozar mı

 9. arifselim
  Yönetici
  Orucu bozan durumlar bellidir. Oruçluyken deodorant sürmek ise orucu bozmaz oruca hiç zararı da olmaz.

 10. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Bu mesele hakkında İmam Ebu Hanife, şarap ve üzümden yapılanların dışındaki alkollü içkilerin bir dirhemden (ıslattığı yer avuç içinden) fazlasının elibiseye bulaşması halinde bile namaza engel olmayacağını söylemiştir. (Serahsi, Mebsut, 24/14-15) Buna göre, kolonya ve ispirto gibi şeylerin içilmesi haram ise de alınıp satılmaları ve kullanılmaları caiz görülmüştür.

+ Yorum Gönder
roll on abdesti bozar mı,  koltuk altı roll on abdesti bozar mı,  roll on sürmek abdesti bozar mı,  roll on abdest bozar mı,  koltuk altı abdesti bozar mı,  koltuk altı deodorantı abdesti bozar mı,  rolon sürmek abdesti bozar mı