+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ürdün Kralına Beyat Etmek Diye Bir Söylenti Dolaşıyor. Ne Derece Doğrudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ürdün Kralına Beyat Etmek Diye Bir Söylenti Dolaşıyor. Ne Derece Doğrudur?


 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Ürdün Kralına Beyat Etmek Diye Bir Söylenti Dolaşıyor. Ne Derece Doğrudur?


  Reklam  Cevap: SORU:Selamün aleyküm sayın hocam. Ürdün Kralı Abdullah’a beyat edilmesi gerektiği yaygınlaşıyor. Sofya’ da yaşıyorum burada da konuşuluyordu. Bana dün akşam ailem telefon açtı, beyat etmem için uyarıda bulundu. Uykum gelmiyor hocam, ne olur kusuruma bakmayın bu saatte mail yazdığım için, bu durumun doğruluk derecesini nasıl anlamalıyız? Hemen beyat etmek veya etmemek imanımıza zarar verir mi? Şeyh Muhammed Nazım El-Hakkani En-Nakşibendi Hz.’nin 28 Nisan 2012 Sohbetini bana dinlememi söylediler. Sayın hocam bizi yalnız bırakmayın, sohbetlerinize Rabbim bir an önce kavuşmayı nasip etsin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun ellerinizden öperim


  CEVAP:
  Selamünaleyküm. Sakın cahillik etmeyin. Beyat, müminlerin kendi liderlerine dair bir kavramdır. Müminler, bir lider seçerse ona beyat edilir.Ama o lideri İngilizler getirirse ona başka şey edilir. Uzak durun, imanınıza dair meselelerle böyle oynanmasına asla izin vermeyin.


  Kaynak :
  Nureddin Yıldız

+ Yorum Gönder