+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Salatı tefriciye Kuran-ı kerimde kaçıncı sayfada? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Salatı tefriciye Kuran-ı kerimde kaçıncı sayfada?

  Sual: Arkadaşlar dinimizin kutsal kitabı kuran-ı kerim de slatı tefriciye kuran-ı kerimde kaçıncı sayfada açıklar mısınız ? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: slatı tefriciye kuran-ı kerimde kaçıncı sayfada?


  Reklam  Cevap: Salatı Tefriciye Bildiğim kadarıyla Kuranda Geçmiyor...

  Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

 3. Misafir
  Selat-ı tefriciye nerden alınıp çıkarıldı

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  "Salât-ı tefrîciye" ise, Allah Rasulü Efendimize sıkıntılardan kurtulmak için okunan ve farklı cümlelerden oluşan salâtü selam demektir. Daha çok Mağrip ve havalisinde meşhurdur ve buna “salât-i nâriyye” de denir. Sıkıntılarından ötürü Peygamberimize salâtü selam okuyup dua ederek Allahtan tefric (yani sıkıntılarının defedilmesini) istemek meşrudur ve umulur ki, Allah onun hatırına bu duaları daha çabuk kabul eder. Yeter ki, isteyen ondan değil, Allahtan istemiş olsun. Ama biz biliyoruz ki, o rasulünü çok sever ve bizim de onu sevmemizi ister. Biz de eğer sevdiğimizi ona salâtü selam okuyarak gösterir ve bunu vesile tutarak da Allahtan muradımızı istersek daha hızlı kabul olacağını ümit edebiliriz."Salat-i tefriciye" olarak bilinen salâtü selam cümleleri ise hadislerde bulunmamaktadır. Sadece bazı Şia kitaplarında ve Mağripte yazılmış dua kitaplarında yer almaktadır. Bizde dua kitabı yazanlar da bunu oralardan almış ve kitaplarına koymuşlardır. Bu kitapları yazanların, kitaplarının satışını artırmak için, bunu şu kadar okuyan şöyle olur, gibi ümit verici müjdeler zikretmeleri bunun yaygınlaşmasına sebep olmuştur.

 5. Misafir
  Yani 4444 kere okumamiz gerekiyomu yoksa bunudami zikir olarak bize bu sayiyi tavsiye etmisler?

+ Yorum Gönder
salatı tefriciye kuranda kaçıncı sayfada,  tefriciye duası kuranda kaçıncı sayfada,  salatı tefriciye hangi surede,  salatı tefriciye kuranın kaçıncı sayfasında,  salatı tefriciye kuranda nerde,  salatı tefriciye kuranda varmı,  tefriciye kuranda kaçıncı sayfada