+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçim çok sıkılıyor daralıyorum hep bişey olucak düşünces var nasıl kurtulabilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçim çok sıkılıyor daralıyorum hep bişey olucak düşünces var nasıl kurtulabilirim?

  Sual: içim çok sıkılıyor daralıyorum hep bişey olucak düşüncesivar içimde bu kuruntulardan kurtulmak istiyorum nasıl kurtulucağımı bilmiyorum ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: içim çok sıkılıyor daralıyorum hep bişey olucak düşünces var nasıl kurtulabili


  Reklam  Cevap: SORU: Hocam ben Kıbrıs’da eskad da 3.sınıf makine mühendisliği öğrencisiyim. Buraya da gelmiştiniz konferansınıza da katılmıştım. Fetva değil de hocam, sürekli içim sıkılıyor, bunalıyorum. Hep sıkıntı hep bir stres, çok darlanıyorum. İşte öyle olunca hayat da boş gibi geliyor ama böyle olmadığını adım gibi biliyorum ama işte nedense? Okul da kötü değil ama zor. Hocam ne yapmam gerekir bu durumda? Çünkü öyle zamanlar oluyor ki bazen yapmak zorunda olduğum şeyleri de yapamıyorum ama sürekli dua ediyorum ama gene de önüne geçemedim hocam yardımlarınızı bekliyorum.

  CEVAP:

  1- Asla hedefsiz kalmamalıyız. Yarına, bir yıl sonrasına, on yıl sonrasına ait, hayallerden bile oluşsa hedeflerimiz olmalıdır. Bu hedefler davamızla, özel hayatımızla ve mesleğimizle ilgili olmalıdır.

  2- Ailenizle bağlantınızı biraz daha sıklaştırın. Daha sık ziyarete gidin. Oradaki arkadaş çevrenizi genişletmeye çalışın.

  3- Mesleğinizden farklı kolay kitaplar okumaya çalışın.

  4- Uykuyu düzensiz tutmayın. Disiplinli ve 7-8 saat arası bir uykunuz olsun.

  5- Yemekte de aynı disiplini sağlamaya çalışın.

  6- Yatarken kesinlikle Mülk suresini okuyun. Bildiğiniz dualardan okumaya çalışın.

  7- Duygularınızı, düşüncelerinizi yansıtan küçük küçük makalaler yazın, o makaleleri bir arkadaşınıza (isterseniz bize) gönderin, size yorum yapsın. Mesela hergün bir makale yazın.

  8- Sıkınldığınız konuları listeleyin, başlık vererek onları konuşun.

  9- Evliliğinizle ilgili bir değerlendirme yapın; evlilik vaktiniz gelmiş olabilir.
  Allah’a emanet olun, sıhhat ve afiyetiniz daim olsun.

  Nureddin Yıldız


+ Yorum Gönder