+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kızgınlıkla söylenen boş ol demekle nikah düşer mi ne yapmak gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kızgınlıkla söylenen boş ol demekle nikah düşer mi ne yapmak gerekir?

  Sual: selamün aleyküm benim eşim ile tartışmam eksik olmaz sizden isteğim bu kavga biraz haddini aştı öfke ile sölenmemesi gereken sözler söledim ne yapmak gerekiyor teşekkürler. ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: kızgınlıkla söylenen boş ol demekle nikah düşer mi ne yapmak gerekir?


  Reklam  Cevap: Bu tür konular müftülüğe gidip yüz yüze görüşmekle çözülür. Uzaktan fetva vermek doğru değildir.

  SORU:Hocam Hanefi mezhebine göre olan nikahım yine böyle bir olaydan sonra güvenilir bir hocanın fetvasıyla şafi mezhebine göre kıyıldı. Eşim sürekli nikahını ağzına alan bir adam bir gün bir kızgınlık anında önce (haşa) dinden çıkaracak bir küfürde bulundu. Sonra bana kızgınlıkla olduğunu söylediği şu sözü söyledi (seni boşuyorum). Bir kere söyledi. Müftülüğü aradık 2 şahitle nikah kıyılmasını söyledi fakat eşim ters bir adam olduğu için ikna edemedik. Evde şahit olmadan kendi aramızda tazeledik. Birincisi müftülüğün vermiş olduğu fetva doğru mu? İkincisi eğer doğru ise yapmış olduğumuz nikah yeterli olur mu? NOT: Eşim boşama niyetiyle değil de kızgınlıkla söylediğini ifade ediyor. Acil cevap bekliyoruz lütfen, şimdiden teşekkürler. Allah razı olsun.

  CEVAP: Kesinlikle eşinizle beraber bir müftülüğe gidip yüz yüze durumu anlattıktan sonra evlilik hayatına devam etmeniz gerekiyor. Uzaktan yönlendirilecek durumu aştığınızı zannediyorum. Allah ayağımızı kaydırmasın.

+ Yorum Gönder
boş ol demekle nikah düşer mi,  nikahta söylenen boşol