+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İlişkiden sonra spermin dışarı çıkması tekrar abdest gerektirir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İlişkiden sonra spermin dışarı çıkması tekrar abdest gerektirir mi ?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: ilişkiden sonra spermin dışarı çıkması tekrar abdest gerektirirmi ?


  Reklam  Cevap: Soru: Cinsel ilişkiden sonra gusül abdesti alıyorum. Fakat aradan yarım saat-bir saat geçmesine rağmen arada parça şeklinde meni geliyor, içim rahat etmiyor. Tekrar gusül abdesti almam gerekiyor mu?
  Cevap: İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir. Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.
  Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez. (Ömer Nasuhi Bilmen,Büyük İslam İlmihali, “Guslü Gerektiren Haller”, 178. paragraf)


+ Yorum Gönder
ilişkiden sonra spermin dışarı çıkması abdesti bozar mı,  ilişkiden sonra spermin dışarı çıkması,  kadunin icindeki sperm disari cikinca bdest bozulur mu,  gusul abdesti aldiktan sonra spermin disari cikmasi,  kadindan kocasinin spermi cikmasi ,  spermin rahimden çıkması abdesti bozar mı,  spermin geri cikmasi gusul gerektirirmi