+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tövbe etmiş biriyim bir daha bozmayacağım tedirginim acaba ben kötü biri miyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tövbe etmiş biriyim bir daha bozmayacağım tedirginim acaba ben kötü biri miyim ?

  Sual: Selamün Aleyküm
  Benim bir sorum var... 17 yaşındayım bu arada
  Mesela ... Ben Allah (C.C) bir söz verdim ama tutamadım sonra tekrar söz verdim ama olmadı ve bunu tutabilmek için kendimi zorlamak için en sevdiğimin üzerine yemin ederim ki yapmayacağım ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize de söz verdim ama bozdum tekrar ama şöyle düşünün ki ben kendimi tutuyorum yapmamam gereken şeyi yapmıyorum sadece kendimi tatmin etmek için benzer şeyler yapıyorum ama kendimi kötü hisedip tövbe ediyorum son kez tövbemi ettim ve rahatladım... özür diledim af diledim son kez...
  Şuan tövbe etmiş biriyim ve tutmakta kararlıyım bir daha bozmayacağım ama hala tedirginim acaba ben kötü biri miyim
  Bir daha yapmayacağım ve çok üzgünüm

  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  Allah'a Emanet Olun. ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: tövbe etmiş biriyim bir daha bozmayacağım tedirginim acaba ben kötü biri miyim


  Reklam  Cevap: Kardeş;
  Ademoğlu hataya meyilli yaratılmıştır..
  Hadis-i şerifte;

  '' Bütün Âdemoğulları günahkârdır, günahkârların en hayırlıları ise tövbe edenlerdir.'' (İbn Mâce, Zühd, 30) buyurulmaktadır.

  Önemli olan yapılan hatada ısrarcı olmayıp yanlışın bir an önce farkına varmak ve ardında bir iyilik yapmaktır ki yapılan iyilik günahı silinmesine sebep olsun.!!
  Sen elinden geldiğince en az hata yapmaya bak! yapacağın işleri mutlaka iyi bilen bir büyüğüne de danış ki az hata yapasın..!

  '' Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9-11)

  Rabbim yaptığın tövbeni kabul buyursun..!

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


+ Yorum Gönder