Konusunu Oylayın.: Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?
 1. 12.Temmuz.2012, 17:32
  1
  Misafir

  Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?


  Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim? Mumsema Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?


 2. 12.Temmuz.2012, 17:32
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?

 3. 12.Temmuz.2012, 17:42
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Eşime Karşı İçimde Bir Kırgınlık Var. Nasıl Kurtulabilirim?
  SORU: Selamünaleyküm hocam. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Benim sorunum şu: Eşim namazlı ve imanlı biri fakat bazı konularda çevrenin etkisi altında ve çekindiğinden kendisini savunmamaktadır. Bu tür durumlar da dinimize aykırı. Ona ağlatmaya çalışınca bana çok kızdı ve hamile olduğuma rağmen çok kırdı. Sonra özür diledi. Fakat yanlışlarını anlamasını istiyorum, ama bu konular bir daha açılmıyor. Ben hala kırgınım. Kadının cenneti dersinizde dinledim. Kadın kocasına küsemez. Ben eşimle konuşuyorum, hizmet ediyorum, yapmam gereken her şeyi yapıyorum, fakat içimde affedemiyorum. Bu küslük mü demek, yani affedemediğimden dolayı yüzüm gülemiyor ve neşeli olamıyorum. Bu da onun hoşuna gitmiyor, ne yapmam lazım. Rica ederim bana bu konuda yardımcı olun. Allah razı olsun.

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Tabii görevlerinizden sonra yüzünüzün gülmesi ikinci bir merhaledir. Onu da zamana bırakın, inşaallah o da gerçekleşir. Gayret edin, cennet ucuz değildir!


 4. 12.Temmuz.2012, 17:42
  2
  Moderatör  SORU: Selamünaleyküm hocam. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Benim sorunum şu: Eşim namazlı ve imanlı biri fakat bazı konularda çevrenin etkisi altında ve çekindiğinden kendisini savunmamaktadır. Bu tür durumlar da dinimize aykırı. Ona ağlatmaya çalışınca bana çok kızdı ve hamile olduğuma rağmen çok kırdı. Sonra özür diledi. Fakat yanlışlarını anlamasını istiyorum, ama bu konular bir daha açılmıyor. Ben hala kırgınım. Kadının cenneti dersinizde dinledim. Kadın kocasına küsemez. Ben eşimle konuşuyorum, hizmet ediyorum, yapmam gereken her şeyi yapıyorum, fakat içimde affedemiyorum. Bu küslük mü demek, yani affedemediğimden dolayı yüzüm gülemiyor ve neşeli olamıyorum. Bu da onun hoşuna gitmiyor, ne yapmam lazım. Rica ederim bana bu konuda yardımcı olun. Allah razı olsun.

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Tabii görevlerinizden sonra yüzünüzün gülmesi ikinci bir merhaledir. Onu da zamana bırakın, inşaallah o da gerçekleşir. Gayret edin, cennet ucuz değildir!
+ Yorum Gönder