+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşarbın altına saçı topuz yapmak günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir

  Yorum: Eşarbın altına saçı topuz yapmak günah mı?

  Yorum: Eşarbın altına saçı topuz yapmak günah mı? isimli konu Mumsema.com
  Ben de topuz yapan biriyim, saçımın arkasından normal topuz yapıyorum ama bu şekilde daha dikkat çekici ve sivri duruyo görüntüyü yumuşatmak için üstüne bez sarıyorum. İslama göre deve hörgücü yasak ama topuzumu kafamın ortasında yapıyorum ve kafamın hizasının altında oluyor. Benim din öğretmenim tam kafasının hizasında yapıyor. En doğru şekli hangisi onu öğrenmek istiyorum.

 2. 26
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Eşarbın altına saçı topuz yapmak günah mı?


  Reklam  Saçları başın üstünde topuz halinde toplamak haramdır. Başın arkasında da çok görünecek şekilde büyütmemek gerekir. Aşırılıktan ve gösterişten kaçınarak harama bulaşmamaya özen göstermelidir.

 3. 27
  Misafir
  Ben daha yeni kapandım. Şu ana kadar hep topuzlarımı tam başımın hizasında yaptım başımdan yukarıda yapmadım. Nasıl yapmalıyım daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

 4. 28
  Misafir
  Mesela başımıza başörtü bağlayıp aşağıdan topuz yaparsak birşey olurmu yani topuzumuzun yukesk olmayacağı şekilde ve ikinci soyleyecegim artık günümüzde herkez topuz yapıyor ve topuz yapmayanlar daha çok dikkat çekiyomuş arkadaşlarımın dediğine göre ve ben hiç topuz yapmıyorum onun için bana daha çok dikkat çekiyorsun diyorlar

 5. 29
  Misafir
  topuzu deve hörgücü kadar büyük yapmak günahtır

 6. 30
  Misafir
  Kendi saçımdan topuz yaparsam günah mıdır? Tepemi geçmeyecek şekilde yaparsam günah mıdır.

 7. 31
  arifselim
  Yönetici
  Dışarıdan bakıldığında üst veya arka kısımda saçlar kendini belli edecek şekilde toplanmamalıdır. Kim ne derse desin başın üstünde yapmak haramdır. Bir tek sen kalsan bile peygamberin emrinden yüz çevirme ve doğruyu yapmaya devam etmelisin. Asıl dikkat çeken onların yaptığıdır.

 8. 32
  Misafir
  Başın üstünden yapmak günah ama baş ile hizada yapmak günah mıdır

 9. 33
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Kadın saçı topuz yapılmamalı demek saçını bağlamasın demek değildir. Önemli olan saç dışardan topuz şeklinde görünmemesidir

 10. 34
  Misafir
  Arkadaşlar her ne kadar okullardaki din kültürü hocalarımız fetva verselerde emin olun çoğu şeyi ayetlere uymuyor. Örnek verecek olursak ayette kadının sesinin haram olduğu söyleniyor ama hocalarımız şiir okumakta mazur gormuyorlar. Kimse herkesin önünde çirkin okumak istemez ve tonunu ayarlamaya guzel göstermeye çalışıyorlar. Yani bariz haram. Velhasıl kelam topuz tokası kullanmak günah bu açıkça ve tüm alimlerce belli olan bir şey ve deve horgucunu tepeye dikmek olarak düşünmeyiniz bir fotoğraf ta görmüştüm deve horgucu derken kafanızın arkasına tam ense kısmının yukarısına devenin oturduğunu düşünün böyle olunca da dışarı çıkkin olan topuzlar deve horgucu ne giriyormus . Selamün aleyküm

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

topuz yapmak günah mı

topuz yapmak günahmı

Topuz yapmak gunahmi

topuz yapmak günah mıdırtopuz yapmanın günahıtopuz gunahmisaçı topuz yapmak günah mı