+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Himmet konusunda cahillik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Himmet konusunda cahillik

  Sual: bu konuda nekadar cahil olduğunuzu kanıtlamışınız tebrik ederim insan yanındakinden yardım isteyebilir bunun dinen hiçbir sakıncası yoktur kimsede buna şirk diye iddia edemez fakat yanında olmayan ve seslendiğinde sesini duymayan uzaktaki veya kabirdeki birinden yardım istemen şirktir. (onlar şirk koşmadan iman etmezler..)verdiğiniz delillerede kendiniz inanıyormusunuz ? 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Himmet konusunda cahillik


  Reklam  Cevap: kimsenin yanındakinden "ya bi su getirir misin" gibisindne yardıma şirk dediği yok ki :D Allahın zatına has özellikleri kullara dağıtılıyor(!),şirk olan kısmı bu dediklerimizin.

 3. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kimsenin yanındakinden "ya bi su getirir misin" gibisindne yardıma şirk dediği yok ki :D Allahın zatına has özellikleri kullara dağıtılıyor(!),şirk olan kısmı bu dediklerimizin.
  şimdi dokdordan medet uman damı şirke giriyor?veya ilaçtan medet uman vs...şu dünyada insanlrın IQ farklı farklı şimdi gerçekte idrak şu mevzuda deruni düşnmek gerek sufiler nasıl ki doktura gidip muane olup şverdiği reçete uyarak şifa bulma uğraşında asıl şifayı Allahtan geldiğine bilirler...

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  doktora gidene,su isteyene müşrik demiş miyim,okuduğunuzu saptırmamaya biraz gayret etseniz.

  sufi olarak gavslarda mürşidlerde bulunduğunu iddia ettiğiniz şeylere inanmak şirktir,küfürdür.gavsın nasıl bir ilmi var ki okyanus ötesinden müridini duyup derdine yetişecek?sahih hadisler ve Allah'ın kelamından onca parça var istianede tevessül,yani "peygamber hakkı için" demek bile caiz değilken siz peygamber hakkı için Allah'tan istemeyi geçtim,Allah'ı unutup gavsınızdan istiyorsunuz.yazdığımız delillere karşı bir reddiye getirin,zira konuyu tekrar tekrar aynı yere döndürüyorsunuz.Allah kendi her şeyi görüp her şeyi duyma özelliğini başkalarına paylaştırmamıştır,herkesin yardımına yetişebilecek olan da yalnız Allah'tır.Kelime-i Tevhid'deki "La" kelimesi ile her türlü şeyin yetişmesi-yardıma gelmesi-imdada koşması reddedilmiştir.Yardım-medet Allahtandır.medet Ya Allah!

 5. @mir
  âb ü kil
  sayfalar dolusu konuştuk gene konuşuruz
  birileri şirk pazarlamaktan bıkmıyor da biz tevhidi anlatmaktan ve sevab kazanmaktan mı bıkacağız?

  sufilere sorum şudur:
  en ufak bir sorunda -mesela diş ağrısında- doktora gitmeniz lazımsa diri olan doktora gidiyorsunuz da
  neden bir sıkıntınızda diri olan hocalardan dua istemek yerine
  ölülere dua ediyorsunuz?
  dişiniz dininizden daha mı önemli?

 6. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  doktora gidene,su isteyene müşrik demiş miyim,okuduğunuzu saptırmamaya biraz gayret etseniz.sufi olarak gavslarda mürşidlerde bulunduğunu iddia ettiğiniz şeylere inanmak şirktir,küfürdür.gavsın nasıl bir ilmi var ki okyanus ötesinden müridini duyup derdine yetişecek?sahih hadisler ve Allah'ın kelamından onca parça var istianede tevessül,yani "peygamber hakkı için" demek bile caiz değilken siz peygamber hakkı için Allah'tan istemeyi geçtim,Allah'ı unutup gavsınızdan istiyorsunuz.yazdığımız delillere karşı bir reddiye getirin,zira konuyu tekrar tekrar aynı yere döndürüyorsunuz.Allah kendi her şeyi görüp her şeyi duyma özelliğini başkalarına paylaştırmamıştır,herkesin yardımına yetişebilecek olan da yalnız Allah'tır.Kelime-i Tevhid'deki "La" kelimesi ile her türlü şeyin yetişmesi-yardıma gelmesi-imdada koşması reddedilmiştir.Yardım-medet Allahtandır.medet Ya Allah!
  Demekki doktora inanmakta şirktir senin düşüncene göre....

+ Yorum Gönder