+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Masturbasyon kadınlar için günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Masturbasyon kadınlar için günah mı?

  Reklam  Cevap: Masturbasyon kadınlar için günah mı? isimli konu Mumsema.com Cevap: Masturbasyon kadınlar için günah mı?
  Bn yapmamaya calisiyorum sonra bi video görüyorum kendimi zor tutuyorum ama olmuyor mecbur kaliyorum ve yapiyorum ama 2 dk gecmeden pisman oluyorum.. kac kere tövbe ettim ama yinede olmuyor beceremiyorum hemen yeniliyorum... yapmak istemiyorum artik ne olursubuz yardim edin

 2. 26
  Misafir

  Cevap: Masturbasyon kadınlar için günah mı?


  Reklam


  10 yasindan beri yapiorum öle 3 ayda bi aliskanlik haline geldi bnde birakamiyorum yapmadiginda titriyorum ama yapdikdan sonrada cok pisman oluyorum

 3. 27
  Misafir
  Benim güzel kardeşim, birinci Bizler daha bir dini kelime olup ve dua niteliğinde olan Kur'an-ı Kerim'de geçen "İNŞAALLAH" kelimesini doğru bilmediğimiz gibi doğruda yazmıyoruz ve doğruda okumuyoruz. Yazılışı, ve okunuşu "İNŞAALLAH" dır.

  Diğer bir konu da, mastürbasyon yaptırmak günahtır demişsin, ardından da ama fazlası günahtır demişsin. Ve bu günahı ve haramı işlemeyenlerin hasta olduklarını da nereden çıkartıyorsun anlamadım doğrusu, ve kendi kafana göre yorum yapıp fetvanı da vermişsin. Bir de bu fetva yetmiyormuş gibi ayda ne kadar günah işleyebileceklerine de yol göstermişsin.
  Haramdan şifa olur mu hiç, veya hastalıktan kurtulur mu hiç, haramın azı çoğu yoktur, haram kılınmış ise haramdır ve ondan kesinlikle kaçınılması gerekir. Vera sahibi olmak gerekir, yani bırakın haram şeyleri yapmamayı, Vera sahibi olmak, yani şüpheli şeylerden kaçınmak gerekir. İçki içmek bazen yararlı diyorlar, hatta bazı doktorlar bazı hastalıklardan dolayı içki içmeyi tavsiye ediyorlar, oysaki o akmak doktorlar bilmiyorlar mı ki, İçki ve kafa yapıcı bütün maddelerin kullanılması ve içilmesi haramdır. Ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)'min bir hadisin de "Allah'u Teala içkiyi haram kılmakla, içindeki bütün şifa veren maddeleri çıkarmıştır." buyurduğu.
  İslam dinini kendi yaşayışımıza göre ve düşüncemize göre yorumlamak büyük hata olur ki, insanın helakine sebep olur.
  Çünkü Hz. Ömer (R.A) bir sözünde şöyle buyurmuştur.
  "İnsan inandığı gibi yaşamazsa eğer, yaşadığı gibi inanmaya başlar." buyurdu.
  Her halde sende kendi yaşayışına göre yorum yapmışsın, çünkü sanki fetva verme yetkisine sahipmiş gibi fetva vermen ateşten boynuna bir halka takmış oldun. Allah doğru bilgileri okuyup öğrenmeyi, ve sonra da bu bilgiyle amel edip, bu bilgiyi doğru bir şekilde aktarmayı nasip etsin inşaallah

 4. 28
  Misafir
  Dul bi kadinin kendi kendine masturbasyon yapmasi gunahmi dir..

 5. 29
  arifselim
  Yönetici
  Dul olsun bekar olsun ancak zinaya düşmekten endişe edildiği zaman mastürbasyon yapmak caiz olur. Bunu alışkanlık haline getirmek ve zevk için sadece yapmak haramdır.

 6. 30
  Misafir
  Günahın ve sevabın ortasında kalmış olan bir insanim. Bi erkek olarak eski kötü hayatımı bi kenara atıp, hak yolunda daimi olarak kalmak istiyorum. Yolda yururken karsi cinslere dai bakmamaya çalışiyorum. Masturbasyon yapmak harammidir? Degilmidir? Her kafadan bir ses cıkıyo. Eğer haramsa el dai sürmeyiz. Degilse de bunu net olarak bilmek istyorum?? Bakın iki tarafı da tutmyorum. Ama inancim haram olmasi uzerine. Bu konu Kur-an' da yaziyormu ? ( daha önce okumadigim icin soruyorum) lütfen kendinden emin ve içinde Allah korkusu olan bir insan cevap versin !

 7. 31
  arifselim
  Yönetici
  İstimna yani mastürbasyon yapmak eğer zevk için olursa haram olduğundan şüphe yoktur. Bu konuda ayeti kerimeler yoktur ama hadisi şeriflerde ve fıkıh kitaplarında bu konu hakkında ayrıntılı bilgiler vardır.


  ibn Âbidîn, Mezühib-i erba'a'da: "Bazı Hanefi ve Hanbelîlerin, zinaya düşme korkusuyla caiz görmeleri zayıf bir görüştür" denir.

  (bk. V/152; Mâlikiler de cevazı için iki şartı öngörürler: 1. Zinaya düşme korkusu, 2. Evlenmeye güç yetirememe. bk. Kardavî, el-Helâl ve'I-harâm 165)

 8. 32
  Misafir
  Eşiyle uzun zamandır küs olan bir kadının mastürbasyon yapması günah mıdır?

 9. 33
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  kadının mastürbasyon yapması günah mıdır?
  Eşiyle en fazla 3 gün küs durabilir yoksa ikisi günaha girer.
  İstimna yapacağına eşinle barış ve gerçeğini yaşa

 10. 34
  Misafir
  Eşim yurt dışında çalışıyor 5 ay gelmiyor Masturbasyon ozamanda günahmı olur

 11. 35
  Misafir
  18yasinda bir kızım ve bu kelimenin ne anlama geldiğini bile yeni öğrendim açıkçası. Bahsi geçen şeyleri yapmıyorum ama uygunsuz bir resim gördüğümde elimde olmadan bir sıvı geliyor ve çok başka şeylerle bile ugrassam sıvı gelmeye devam ediyor acaba hormonal bir sorun dan mi kaynaklanıyor? Günah mı ayrıca gusül gerektirir mi veya abdest bozar mı? Ve bu olay sürekli oluyor hatta her uygunsuz resim gördüğümde. Kimseye anlatamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 12. 36
  Şem'a
  YÖNETİCİ

  Reklam


  sıvı geliyor ve çok başka şeylerle bile ugrassam sıvı gelmeye devam ediyor acaba hormonal bir sorun dan mi kaynaklanıyor?
  Bu MEZİ dir. Mezi gusül gerektirmez.
  Eşim yurt dışında çalışıyor 5 ay gelmiyor Masturbasyon ozamanda günahmı olur
  Harama bakacağınıza ve zina tehlikesi doğacağına bu daha iyidir. Allah dayanma imkanı versin.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu

masturbasyon gunah mi

masturbasyon gunahmi

mastürbasyon günah mı

masturbasyon yapmak gunah mi

mastürbasyon günahmı

masturbasyon yapmak gunahmi

mastürbasyon yapmak günah mı