+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sibel Üresin kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sibel Üresin kimdir?


 2. ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Cevap: Sibel Üresin kimdir?


  Reklam  Cevap: Sibel Üresin Kimdir *

  1976 İstanbul doğumlu*
  Davranış Bilimleri dalında eğitim almış
  Yaşam Koçluğu ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlayarak uluslararası sertifika sahibi olmuş.
  Fatih Belediyesi, Ümraniye Belediyesi, Sıcak Yuva Vakfı, Mavi Haliç Derneği, İSEGEV Vakfı gibi kurumlarda eğitim ve seminerler vermiş.
  Halen Hilal TV'de 'Burda Hayat Var' isimli Kadın ve Aile Programını, VİZYONTÜRK Radyo'da 'Bir Derdim Var' programını hazırlayıp sunmakta.*
  Habername.com sitesinde haftalık köşe yazıları yazmakta.
  Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimleri, Farkındalık ve Kişisel Gelişim Seminerleri vermekte.
  Aile ve Evlilik Danışmanlığı yapmakta
  Yazılı ve görsel medya dahil, tüm çalışmalarını MAWERA bünyesinde yürütmekte.
  Çok eşliliği savunmakta. Bir erkeğin dört kadınla evlenebilmesi için Medeni Kanunun değiştirilerek çok eşliliğin yasallaşması gerektiğini savunmakta.!!!!

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  islam karşıtı tarafların tepkisini çekmiş bir yazardır.4 eşle evlilik Allah'ın mübah kıldığı bir haktır.kimse çok eşli olduğundan dolayı kınanamaz.ancak ne var ki günümüz türkiye toplumunun örfünde çok eşlilik yok,çok garip bir şey olarak algılanıyor.çok eşlilik,eşini savaşlarda yitirmiş olan dul kadınlar için de bir haktır aslında.

 4. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Çok Eşlilik hakkında ayette "Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). buyrulmakta."

  Eğer yetim (kız)lar konusunda adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, bu durumda, (onlarla değil) size helal olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). Bu, sapmamanıza daha yakındır. (Nisa Suresi, 3)

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  adalet lafı karıştırılıyor bazen,tüm eşleri aynı şekilde sevmek dediğimiz olay algılanıyor(ki bu yanlış ve de zordur),doğru olan adaletli olmak eşlere hakları konusunda adaletli davranmaktır.yoksa rasulullah(sav) da eşlerinden en çok aişe(r.a) annemizi severdi.

+ Yorum Gönder