Konusunu Oylayın.: Kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim din kültürü

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim din kültürü
 1. 06.Temmuz.2012, 20:35
  1
  Misafir

  Kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim din kültürü


  Kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim din kültürü Mumsema kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim. din kültürü öğretmenliği okuyupta kuran kursu öğreticisi olarak atanabilir miyim?


 2. 06.Temmuz.2012, 20:35
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim. din kültürü öğretmenliği okuyupta kuran kursu öğreticisi olarak atanabilir miyim?

 3. 11.Temmuz.2012, 00:33
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: kuran kursu öğreticisi olmak istiyorum, imam hatip lisesi mezunu değilim din k
  Kardeş bildiğim kadarıyla Kur'an Kursu Öğreticisi olabilmeniz için ya imam hatip okumanız lazım ya da ilahiyat ön lisans okumanız lazım. bu ikisinden diplomanız varsa yeterlilik sınavına ve kpss sınavına girmeniz ve yeterli puanları almanız lazım. sonra diyanetin belirleyeceği Kur'an Kursu Öğreticisi mülakat sınavına girmeniz gerekir.Sınavı kazanmanız halinde Kur'an Kursu Öğreticisi olabilirsiniz.


 4. 11.Temmuz.2012, 00:33
  2
  Hadimul Müslimin  Kardeş bildiğim kadarıyla Kur'an Kursu Öğreticisi olabilmeniz için ya imam hatip okumanız lazım ya da ilahiyat ön lisans okumanız lazım. bu ikisinden diplomanız varsa yeterlilik sınavına ve kpss sınavına girmeniz ve yeterli puanları almanız lazım. sonra diyanetin belirleyeceği Kur'an Kursu Öğreticisi mülakat sınavına girmeniz gerekir.Sınavı kazanmanız halinde Kur'an Kursu Öğreticisi olabilirsiniz.
+ Yorum Gönder