+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahın sesini duymak mümkün mü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allahın sesini duymak mümkün mü?


 2. ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Cevap: Allahın sesini duymak mümkün mü?


  Reklam  Cevap: Selamün Aleyküm

  Allah'ın sesini nasıl mı duyarsın dinle bak ne diyor !

  Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

  Demek ki Şeytan sana Allah'ın sesini nasıl duyarsın diye fısıldıyor da sen bunun farkında bile değilsin.
  Allah'ın sesini duymak istiyorsan kelamını oku seni yaratan rabbinin adıyla oku !

 3. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  Cenab-ı Hak, cisimden, zamandan, mekandan ve bütün noksan sıfatlardan münezzehtir. Kainat ise, Allah'ın isim ve sıfatlarını tezahür ve tecelli ettiği bir yerdir. Mesela, Allah'ın hakim ismi, kainattaki hadsiz hikmetli eserlerde göründüğü gibi, Allah'ın rahmeti de mesela dodğduğumuz anda bize en muhtaç olduğumuz bir sütü göndermekle tecelli ediyor. Öyle ise, Allah'ın kelam sıfatının yani konuşmasının tecellilerini görebiliriz. Mesela, bütün kainat ve kainattaki varlıklar ve bilhassa canlılar Allah'ın bir konuşması olduğu gibi, Kur'an ve İncil gibi kitaplar da Allah'ın kelam isminin yani konuşmasının tecellileridir. Ayrıca, Cenab-ı Hak, arı ve karıncadan tut, ta insanlara ve ta meleklere kadar ilham yoluyla konuşuyor. Yani, Allah'ın şefkat ve merhameti, bize sunduğu ihsan ve ikramlarla tecelli ettiği gibi, kelam sıfatı da vahy ve ilhamlarla tezahür ediyor....Yoksa, Cenab-ı Hak bizim konuştuğumuz gibi konuşmaz..Bizim gibi konuşmaktan nihayet derecede münezzeh ve alidir.

+ Yorum Gönder
rüyada allahın sesini duymak,  allahın sesini duymak,  rüyada allahin sesini duymak,  ruyada allahin sesini duymak,  rüyada allah ın sesini duymak,  rüyada allahın sesini duymak mümkün mü ,  rüyada allahın konuştuğunu duymak