+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ölenlerin ruhları şu an nerede? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ölenlerin ruhları şu an nerede?


 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: ölenlerin ruhları şu an nerede?


  Reklam  Cevap:
  Ölüm yokluk değildir. Daha güzel bir alemin kapısıdır. Nasıl ki, toprak altına giren bir çekirdek, görünüşte ölüyor, çürüyor ve yok oluyor. Fakat gerçekte daha güzel bir hayata geçiş yapıyor. Çekirdek hayatından ağaçlık hayatına geçiyor.Aynen bunun gibi, ölen bir insan da görünüşte toprağa giriyor, çürüyor ama geçekte berzah ve kabir aleminde daha mükemmel bir hayata kavuşuyor.Beden ile ruh, ampul ile elektrik gibidir. Ampul kırılınca elektrik yok olmuyor ve var olmaya devam ediyor. Biz onu görmesek te inanıyoruz ki, elektrik hala mevcuttur. Aynen bunun gibi, insan ölmekle ruh vücuttan çıkıyor. Fakat var olmaya devam ediyor. Cenab-ı Allah Ruh’a münasip daha güzel bir elbise giydirerek, kabir aleminde yaşamını devam ettiriyor.Bu sebeple Peygamberimiz, “Kabir ya Cennet bahçelerinden bir bahçe, yada Cehennem çukurlarından bir çukurdur.” (Tirmizi, Kıyame 26)
  buyurarak, kabir hayatının varlığını ve nasıl olacağını bize haber veriyor.

  Sorularla İslamiyet


 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Kardeşim, Ruh hakkında Kuranı Kerim'deki bir ayetten anlaşılıyor ki bu konu hakkında Rabbimiz bilgi vermemekte ve sadece Ruh'un onun emrinde olduğunu bildirmekte.

  Sana ruhtan sorarlar; de ki: "Ruh, Rabbimin emrindendir, size ilimden yalnızca az bir şey verilmiştir." (İsra Suresi, 85)

+ Yorum Gönder